LIVE UPDATES

harry mcguire

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

“Ju *** policinë, s’më plas trapi”/ Zbardhet dosja e Harry Mcguire, si mbrojtësi i United sulmoi efektivët bashkë me - Bota
LIVE UPDATES
Bota

“Ju *** policinë, s’më plas trapi”/ Zbardhet dosja e Harry Mcguire, si mbrojtësi i United sulmoi efektivët bashkë me

1 Shtator 2020, 18:07 Nga DOSJA
“Ju *** policinë, s’më plas trapi”/ Zbardhet dosja e

GREQI– Media ndërkombëtare ka zbardhur dosjen e plotë të Harry Mcguire, mbrojtësit të Manchester United, i cili u vu në pranga në Mykonos. Sipas dosjes së zbardhur nga “The Sun”, Mcguire ka gënjyer kur ka thënë se një grup shqiptarësh ka dashur t’i drogojë motrën, dhe se gjithë çështja e denoncuar është pjellë e fantazisë së futbollistit.

Në dosje, sipas dëshmisë së efektivëve, Mcguire ka ofenduar efektivët, në momentin që ata kanë dashur ta arrestojnë.

“Filloi të shante policinë, ‘Të q**** policinë’, thoshte. Ata ofenduan edhe Greqinë, ‘Të q**** Greqinë, s’më plas trapi’, tha. Ai sulmoi rreshterin pas ndërhyrjes së policies, e shtyu dhe e goditi në këmbën e majtë duke i shkaktuar enjte. Edhe i vëllai i tij sulmoi një polic tjetër duke i shkaktuar plagë në buzë. Gjatë arrestimi të pandehurit bënë mjaft rezistencë,”- thuhet në dosje, sipas dëshmisë së policit.

Me 21 gusht shkova për të marrë 8 klientë britanikë. Disa prej tyre hipën në makinë dhe disa të tjerë jo. Aty e kuptova se po bëhej një zënkë jashtë. Dola jashtë dhe u mundova ti qetësoj. Në atë moment erdhën katër burra që u prezantuan si oficerë policie. Pashë një nga klientët e mi që goditi një nga policët. Më pas policia më kërkoi ti dërgoja në një stacion policie dhe ashtu bëra. Dy klientët e mi shanin policinë,”– tregon shoferi që ishte punësuar për të transportuar futbollistin, dëshmi kjo e mbajtur shënim gjithashtu në dosje.

Harry Mcguire u përfshi në një konflikt në ishulin grek Mykonos, ku kishte shkuar me një grup shoqërie dhe të motrën për t’u dëfryer. Fillimisht, u raportua se një grup shqiptarësh kishin ngacmuar motrën e mbrojtësit dhe se për këtë arsye kishte ardhur edhe sherri. Më pas doli një tjetër version, ku thuhej se nuk kishte asnjë shqiptar dhe se ngacmuesi ishte me një tjetër shtetësi. Ndërkohë, tashmë, gjithçka ka rezultuar se ishte një gënjeshtër. Maguire u dënua me 21 muaj burg por u la i lirë me kusht.

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

bota bota harry mcguire sherri i harry mcguire ne mykonos the sun harry mcguire sherri i harry mcguire ne mykonos the sun

Sondazh

Poll

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe