Rajoni

Humbin jetën dy pacientë në spitalin e Gjilanit/ Shkon në 183 numri i viktimave në Kosovë

Lajmin për humbjen e tyre është bërë i ditur nga drejtori klinik i Spitalit të Gjilan, Ukshin Ismaili, i cili ka thënë se viktimat janë njëri nga komuna e Vitisë dhe pacientja tjetër që ka vdekur është nga komuna e Gjilanit. 
Featured image of article: Humbin jetën dy pacientë në spitalin e Gjilanit/ Shkon në 183 numri i viktimave në Kosovë Foto ilustruese
Përditësuar:

KOSOVË- Dy pacientë të cilët kanë qenë të shtruar në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit ku po trajtoheshin për Covid-19 kanë humbur jetën ditën e sotme. Lajmin për humbjen e tyre është bërë i ditur nga drejtori klinik i Spitalit të Gjilan, Ukshin Ismaili, i cili ka thënë se viktimat janë njëri nga komuna e Vitisë dhe pacientja tjetër që ka vdekur është nga komuna e Gjilanit.

“Pacienti F.R. (1946) nga Smira e Vitisë, ka qenë e pranuar në Repartin Infektiv dhe e ka humbur betejën me COVID-19 dje, derisa pacientja H.B. (1937) nga Zhegra e Gjilanit ka vdekur sot, në orët e paraditës. Iu shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së tij, në emrin tim dhe të Spitalit të Përgjithshëm”, ka thnë Ismaili, për Mediafokus.info.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më tani në Kosovë që prej fillimit të pandemisë janë shënuar 383 viktima dhe 11.130  pacientë.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment