LIVE UPDATES
Aktualitet

Ekzekutohet Alban Semaku! ‘Kinezi’ i Aldo Bares gjendet pajetë afër lumit Shkumbin

17 Tetor 2021, 10:39 Nga DOSJA
Ekzekutohet Alban Semaku! ‘Kinezi’ i Aldo Bares gjendet pajetë

PEQIN- Alban Semaku është gjetur i vrarë me dy plumba buzë lumit Shkumbin! Anëtari i bandës së Lushnjes, mik i ngushtë me Aldo Baren, është gjetur pa shenja jete mesditën e sotme buzë lumit, me dy plumba, një në shpinë dhe një në brinjë.

Pasi u pikas nga banorët e zonës, menjëherë u lajmërua Policia, por në vendin e ngjarjes nuk u bë i mundur identifikimi i tij. Ishte nëna e të ndjerit ajo që u fut në morgun e Elbasanit për të konfirmuar kështu se bëhej fjalë për Semakun, alias Elton Mermalin, vetëm 38 vjeç.

Vendi u ku gjet i riu, është i pabanuar dhe pa kamera sigurie, detaje që do ta bëjnë të vështirë kërkimin e Policisë për autorin apo autorët e vrasjes. Po ashtu dyshohet se viktima mund të jetë sjellë pa jetë pranë lumit, e mund të jetë ekzekutuar në një tjetër vend. Ndaj grupi hetimor ka marrë në mbikqyrje të gjitha kamerat e sigurisë në rrugët që të çojnë drejt vendit ku u gjet trupi i pajetë. 

Viktima ishte gjithashtu i njohur ndryshe me pseudonimin “Kinezi”, por deri në vitin 2011 mbante emrin Elton Mermali.  ‘Kinezi’ ishte pjesëtar i bandës së Lushnjes, grup me mbi 100 anëtarë, me në krye Aldo Baren, i cili ishte udhëheqësi me autoritet absolut. Pikërisht miqësia me Bares dhe e shkuara e tij kriminale pritet të jenë pistat kryesore të hetimit për Prokurorinë.

Vetë Mermali ka qenë i dënuar për një vrasje të kryer në vitin 2003, ndërkohë që ka përfunduar pas hekurave të burgut edhe për kanosje apo dhe lëndë narkotike. Dënimi më i fundit ishte marrë vitin 2015 pasi kishte kërcënuar një person me jetë në Lushnje, e për këtë vepër penale kishte dalë nga burgu vetëm pak muaj më parë.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

ORA 19:50

Kokën e mbështjellë me qese! Ish-anëtari i bandës së Lushnjës u qëllua 4 herë

ORA 17:31

Vrasja e ’98-ës! Sot u gjet pa jetë në Shkumbin, si u ekstradua nga Italia ‘kinezi’

ORA 17:13

Ishte “Kinezi” i Aldo Bares! Kush është Alban Semaku, viktima me dy emra (KRIMET)

ORA 16:37

U gjet në Peqin i vrarë me 2 plumba! Ky është anëtari i bandës së Aldo Bares (FOTO)

ORA 16:21

Viktima në Peqin! Anëtar i bandës së Lushnjes, zhduket miku i Aldo Bares

ORA 16:13

E ëma shkoi vetë në morg! Identifikohet viktima në Peqin, s’dihet kur ka vdekur

ORA 14:02

VIDEO nga vendngjarja/ 45-vjeçari u vra diku tjetër, u hodh pranë lumit

ORA 13:15

Vrasja në Peqin/ 45-vjeçari u ekzekutua mbrëmjen e djeshme, mori dy plumba

(A.B)/Dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Aktualitet Aktualitet peqin vrasje në peqin vritet alban semaku vritet elton mermali peqin vrasje në peqin vritet alban semaku vritet elton mermali

Sondazh

Poll

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri

Rama jep LAJMIN: Do i pyesim shqiptarët, mbase e duan kanabisin edhe për përdorimin personal

Harta e gjyqësorit, Rama:Është ajo dhe nuk ndryshon. E dini se me qeverinë time s'zgjidhen me bojkot

A do të ketë një paketë të dytë të rezistencës sociale? Rama: Qëllimi është mos të rrisim dritat

2% për NATO-n, Rama: Ne ku të marrim, do investojmë aq sa kemi...

Pasurinë me bashkëshortin e ka të përbashkët? Xhaçka 'mbron' resortin e të shoqit

Largimi i 220 mijë shqiptarëve,Rama kalon fajin tek "Saliu":Hija e një të vdekuri torolis Shqipërinë

Burri i Xhaçkës, investitor strategjik, Rama e justifikon: Në këtë vend dalim të gjithë të afërm

Gjuha e ashpër me Bullgarinë, Rama: Më dëgjuan me respekt...

Burrin e ka investitor strategjik, PD do t'i heqë mandatin/ Rama del me Xhaçkën:S'shoh asnjë problem

Rama tregon rolin e Macron: Ai ka ndjekur 48 orë rresht, pa pushim, diskutimet

Rama: Porti i ri i Durrësit do ketë një bazë ushtarake të NATO-s, vlerë strategjike për Shqipërinë

Samiti i NATO-s, Rama: Fola për Serbinë dhe Kosovën

Çelja e negociatave, Berisha: Nëse ndodh, do ishte frymëzimi i madh për protestën e PD

Legalizimi i kanabisit mjekësor, Berisha kundër: Krim, krim dhe vetëm krim!