LIVE UPDATES
Sport

“Fsheh të vërtetën, qëllimi i tij është të shkojë te Real Madrid”, ish-futbollisti i PSG, Rothen kritikon paraqitjet

15 Mars 2021, 19:30 Nga DOSJA
“Fsheh të vërtetën, qëllimi i tij është

PARIS-Pas një periudhe mjaft të mirë duket se muaji i mjaltit për Kylian Mbappe ka përfunduar. Kritikat për futbollistin transalpin po shtohen. Forma e tij dhe mbi të gjitha sjellja e tij janë në shënjestër të atyre që analizojnë Paris Saint-Germain dhe shumë zëra kanë filluar të bien dakord: kampioni i botës 2018, duke përjashtuar disa përfaqësime si ajo në Camp Nou, nuk është në nivelin e tij. Dhe atëherë është çështja e rinovimit të kontratës e cila rrezikon të mos e bëjë Pochettinon të ndihet rehat, i cili tashmë duhet të menaxhojë dhomën e zhveshjen. Siç shpjegon ish-futbollisti i PSG Jerome Rothen për Parisfans, nga futbollist potencial Mbappe po bëhet … një problem, veçanërisht për të ardhmen.

Rothen pretendon se Mbappe po pretendon se Mbappe po fsheh vullnetarisht qëllimet e tij të vërteta nga PSG, gjë që sigurisht nuk është e mirë për klubin parisien..

“Ne nuk jemi në kokën e tij, ai sigurisht që ka qëllime dhe dëshira personale. A është i bindur për të qëndruar në PSG? Unë nuk mendoj kështu, sepse përndryshe ai do të kishte rinovuar tashmë. Mendoj se ai është i vetëdijshëm se e ardhmja e tij qëndron diku tjetër. Nuk është një kritikë, ai ka të drejtë të mendojë një gjë të tillë. Por kam përshtypjen se ndonjëherë fsheh disa të vërteta ”. Me pak fjalë, nëse Mbappe dëshiron të largohet, ai do të bënte më mirë ta thoshte menjëherë, sepse PSG tashmë mund ta imagjinonte se si ta zëvendësonte atë, me shumën e madhe të parave që shitja e tij, pavarësisht kontratës që skadon në 2022, do të sillte në arkat e klubit parisien.

Sidoqoftë, Rothen kritikon sjelljen e lojtarit, duke pretenduar se Mbappe ka ide shumë të qarta për të ardhmen e tij, por që ai po i maskon ato sepse situata nuk e lejon atë të lëvizë hapur. Gjithashtu duke qenë se klubi i tij i ëndërruar nuk është saktësisht në gjendje ta rrëmbejë atë nga PSG. “Ai nuk është i sinqertë në këtë temë dhe nuk më pëlqen kjo gjë, sepse do të thotë që ai është një oportunist, se objektivi i tij është të shkojë tek Real Madrid, por që, duke pasur parasysh kontekstin financiar të Blancos, nuk është e mundur për momentin. Dhe kjo nuk është shumë e ndershme për të. Mesazhi im për të është i thjeshtë, duhet të jetë i qartë. E PSG do të vazhdojë, me ose pa të”. Edhe pse në Paris do të preferonin opsionin e parë…

E.Ç (Dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

sport sport mbappe psg mbappe psg

Sondazh

Poll

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren