LIVE UPDATES
Sport

Cristiano Ronaldo shënon golin e 770-të: “Tani mund të them se e kam thyer rekordin e Pele, çfarë krenarie”!

15 Mars 2021, 08:39 Nga DOSJA

ITALI – Me trisin ndaj Cagliari, Cristiano Ronaldo tejkaloi rekordin e Pele. Ai ishte 767 gola, përfshirë edhe ato të realizuar me shtetin San Paulo dhe ekipin ushtarak brazilian. “Javët e fundit janë mbushur me lajme dhe statistika, që më kanë konsideruar shënuesin më të mirë botëror në historinë e futbollit, duke tejkaluar 757 golat zyrtarë të Pele. Edhe pse jam mirënjohës për atë vlerësim. Rekordi im është dhe i pakushtëzuar nga ai i Edson Arantes do Nascimento.

Nga respekti që kam për futbollin e mesit të shekullit të 20-të, më bënë të konsideroj rezultatin e tij të 767 golave, duke njohur edhe 9 golat e tij me San Paulo, si dhe ekipin ushtarak brazilian. Bota ka ndryshuar nga ajo kohë dhe futbolli gjithashtu ka ndryshuar, por kjo nuk do të thotë që ne mund ta përdorim historinë sipas interesave tona”,- ka shkruar CR7 në Instagram.

“Sot, kur arrita shifrën zyrtare të 770 golave ​​në karrierën time profesionale, fjalët e mia të para shkojnë drejtpërdrejt për Pele. Nuk ka asnjë lojtar në botë që nuk është rritur duke dëgjuar histori për lojërat e tij, golat e tij dhe sukseset, dhe nuk jam përjashtim. Dhe për këtë arsye, jam mbushur me gëzim dhe krenari kur shënova golin që më vendosi në krye të tabelës, duke thyer rekordin e Pele, diçka që nuk mund ta ëndërroja kurrë kur isha fëmijë nga Madeira.

Faleminderit të gjithëve që morën pjesë në këtë udhëtim të mahnitshëm me mua. Për shokët e mi të skuadrës, kundërshtarët e mi, adhuruesit e lojës së bukur nga e gjithë bota dhe më e rëndësishmja, familja ime dhe miqtë e ngushtë: më besoni kur them: “Nuk mund ta kisha bërë pa ju”.

Pastaj, sulmuesi Cristiano Ronaldo ka rezervuar edhe disa fjalë që i bëjnë tifozët e Juventusit të lumtur: “Tani mezi po pres për ndeshjet dhe sfidat e radhës! Rekordet dhe trofetë e radhës! Më besoni, kjo histori është ende larg për të qenë e fundit. E ardhmja është nesër dhe është ende për të fituar për Juventusin dhe Portugalinë!”,- ka shkruar ai, duke postuar një fotomontazh të tij me fanellën e Portugalisë krahas Pelé me ​​atë të Brazilit.

B.T (Dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

sport sport cristiano ronaldo sulmuesi i juventusit sulmuesi i portugalise cristiano ronaldo sulmuesi i juventusit sulmuesi i portugalise

Sondazh

Poll
Sport 14 Mars 2021, 22:18

Uzuni shkon në kuotën e 9 golave në Hungari

HUNGARI – Myrto Uzuni vijon të bëjë mirë me Ferencvaros, që nga ana tjetër ka vrarë garën për titullin kampion, pasi kryeson renditjen me 61 pikë, 16 më tepër s...

Sport 14 Mars 2021, 19:36

ANGLI-Në prag të ndeshjes ndaj Arsenal, trajneri i Tottenham Jose Mourinho do të deklaronte. “Unë shikoj vetëm lart në klasifkim, jo kundërshtarët që kam poshtë...

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni