LIVE UPDATES
Bota

E vrau dhe e groposi, shefit i “dolën” gënjeshtrat në shesh kur trupi u zbulua

27 Tetor 2021, 18:41 Nga DOSJA
E vrau dhe e groposi, shefit i “dolën” gënjeshtrat në

SHBA –  Dokumentet e reja gjyqësore të paraqitura në Logan County të hënën tregojnë trupin e një burri të groposur në një gropë në Mulhall, Oklahoma.

Trupi i përket Brent Mack, i cili u zhduk më 20 shtator 2021.  Oficerët thonë se Dan Triplett vrau Mack-un në një kantier pune. Triplett ishte shefi i Mack-ut në një biznes instalimi gropash septike, për grumbullimin e ujit në nëntokë dhe shpërndarjen më pas në banesë.

Sipas Okcfox, policia thotë se Triplett e shkarkoi Mack-un nga puna më 20 shtator dhe i dha atij 1000 dollarë pushim. Triplett u tha hetuesve se më pas e kishte lënë Mack në një lavanderi në Guthrie. Pas rishikimit të videos së mbikëqyrjes jashtë lavanderisë, policia pa kamionin e Triplett-it të kalonte pranë saj më 20 shtator, por nuk u ndal kurrë aty.

Më vonë, policia e pyeti Triplett se ku ishte rasti i fundit që ai dhe Mack kishin punuar. Triplett fillimisht u tha atyre se ishte në Crescent më 8 shtator. Pasi morën një urdhër kërkimi për shtëpinë dhe automjetin e Triplett, hetuesit gjetën një ditar të vendeve të punës. Ata gjetën një regjistrim që tregonte se Triplett kishte instaluar një sistem septik në Mulhall më 20 shtator, në të njëjtën ditë kur Mack u raportua i zhdukur. Njerëzit që jetonin në shtëpinë në Mulhall kishin pamjet e vëzhgimit të Brent Mack dhe Dan Triplett duke punuar në vendin e punës. Hetuesit thonë se Mack u zhduk nga pamja e kamerës kur zbriti në vrimën që po hapej për vendosjen e gropës septike. Policia vuri në dukje se ai nuk u pa më në filmime pasi u zhduk në gropë. Pamjet treguan gjithashtu dy persona duke mbërritur në vendin e punës, por vetëm një person u pa duke u larguar.

Hetuesit gërmuan gropën septike më 21 tetor. Nën gropën septike, antropologët e shtetit përdorën një sondë për të gjetur trupin. Pasi trupi u zhvarros, hetuesit gjetën një portofol me ID-në e Brent Mack brenda. Dokumentet e gjykatës tregojnë se zyra e Ekzaminuesit Mjekësor ka gjetur një predhë në zgavrën e gjoksit të Mack me një plagë hyrëse në pjesën e sipërme të krahut të majtë. Triplett u arrestua më 21 tetor. Ai u akuzua për vrasje dhe përdhosje të një kufome njerëzore. Gjyqi i tij i radhës është në 18 nëntor.

(m.k/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

bota bota oklahoma shba vrau punetorin ne shba oklahoma shba vrau punetorin ne shba

Sondazh

Poll

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK

Rama i pergjigjet Ahmetajt: Nese do beja rolin e gjykatesit, gjerat do kishin qene me keq