LIVE UPDATES
Bota

E rëndë në Australi/ Po flinte në koshin e mbeturinave, makina e pastrimit s’e shikon, 13-vjeçari asfiksohet nga pleh

11 Maj 2021, 14:11 Nga DOSJA
E rëndë në Australi/ Po flinte në koshin e mbeturinave,

AUSTRALI– Qyteti i Australisë Jugore, Port Lincoln është tronditur nga vdekja tragjike e një djali 13-vjeçar, i cili po flinte në një kazan plehrash që ishte zbrazur nga një kamion plehrash sot në mëngjes herët.

Policia tha se djali së bashku me dy të tjerë, të moshës 11 dhe 12 vjeç, po flinin në kazanin industrial kur u zbraz rreth orës 5.20 të mëngjesit.

Një djalë arriti të hidhej jashtë, por fatkeqësisht 13-vjeçari pësoi plagë të rënda dhe vdiq në vendin e ngjarjes. Djali i tretë nuk u plagos. Besohet se shoferi i kamionit nuk ishte në dijeni se djemtë ishin në kosh në atë kohë dhe është jashtëzakonisht i tronditur nga incidenti.“-tha një deklaratë e policisë SA.

Sipas Guardian, policia tha se vdekja e djalit do t’i referohej mjekut ligjor dhe po hetohej gjithashtu nga SafeWork SA. Mbikëqyrësi lokal i policisë, Paul Bahr tha se ishte një “ngjarje me të vërtetë e tmerrshme”.

Gazetarët e Bahr në një konferencë shtypi në Port Lincoln në mesditë se një nga djemtë ishte në gjendje të hidhej larg nga kapërcimi dhe njëri u ngrit, por arriti të shmangë dëmtimet. Djali i tretë “pësoi një traumë të konsiderueshme” dhe nuk ishte në gjendje të përgjigjej nga përgjigjet e para, tha Bahr. Ai tha se vdekja e fëmijës ishte shumë e vështirë dhe tragjike për të gjithë komunitetin e Port Lincoln.

Shporta ishte vendosur në parkun e dyqanit lokal Repco, i cili mbështetet te makina e McDonalds. Të tre djemtë ishin nga Port Lincoln. Qyteti është në majë të Gadishullit Eyre, rreth një shtatë orë me makinë nga Adelaide.

Kryebashkiaku i Port Lincoln, Brad Flaherty, tha se ishte një “aksident fatkeq” dhe do të ishte “një gjë shumë, shumë e vështirë për t’u përballur me familjet dhe komunitetin”.

(d.a/dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

bota bota brad flaherty paul bahr vdes 13 vjecari ne australi brad flaherty paul bahr vdes 13 vjecari ne australi

Sondazh

Poll

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar

Komisari Tase aksidentoi për vdekje të miturën, Nano: Kush abuzon me detyrën ka dënim maksimal