LIVE UPDATES
Politike

“E mbylle karrierën me turp”, ish-deputeti i PD i përvishet Besart Kadisë: Rama do të të hedhë në rrugë si limon i s

13 Nëntor 2020, 22:50 Nga DOSJA
“E mbylle karrierën me turp”, ish-deputeti i PD i

TIRANË– Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, ish-deputeti Aleksandër Biberaj, ka kritikuar vendimin e Besart Kadiajt për tu bërë zëvndësministër në qeverinë e Ramës. Përmes një statusi në Facebook, Biberaj shkruan se Kadia ka gabuar rëndë, pasi po shkon në gjirin e ‘një anijeje’, që sipas Biberajt po mbyet në krim dhe korrupsion.

Besartin, Biberaj e konsideron një djalë të mirë-arsimuar dhe me tradita shkodrane, por që gabimi i pafalshëm i tij sipas ish-deputeti është bashkangjitja me këtë qeveri. Sipas Biberajt, kjo është një mbyllje e karrierës së Kadiajt, me turp. Ne fund ai shton se Rama do ta braktisë në momentin që nuk do t’i duhet më.

“BESART GABOVE RENDE QE SHKOVE NE GJIRIZIN E ANIJES QE PO MBYTET TE KRIMIT DHE TE KORRUPSIONIT TE TMERRSHEM TE RILINDJES! MBAJE MEND EDI RAMA DO TE SHTYPE DHE DO TE HEDHE SI LIMON I SHTRYDHUR NE MES TE KATER RRUGEVE! BESART NUK JE FITUES I CMIMIT NOBEL NE EKONOMI POR JE NJE NDER ATA QINDRA DHE MIJERA TE RINJ TE ARSIMUAR NE PERENDIM POR QE PD DHE BASHA TE DHANE NJE MUNDESI TE ARTE POLITIKE POR TI ME MOSMIRENJOHJE DHE MUNGESE RESPEKTI EDHE PER VEHTES PERFUNDOVE NE PREHRIN E PISET TE RAMES ! Të dashur miq, Nje djale i mire, i mire-arsimuar dhe me tradite qytetarie shkodrane, beri nje gabim fatal, te pafalshem dhe te pandreqshem per karrieren e tij politike, duke i’u bashkengjitur anijes se krimit dhe te korrupsionit te rilindjes qe po fut uje nga te gjitha anet ne 5-mujorin e fundit te karrieres se Edi Rames dhe bandes se tij. E kam mik dhe e respektoj shume Besartin, por fatkeqesisht ai tregoi dobesi te theksuar karakteri, dinjiteti dhe intimidim inferior nga oferta djallezore e Edi Rames, i cili do ta shtype nga te gjitha anet Besartin dhe do ta hedhe si limon te shtrydhur ne mes te kater rrugeve, ashtu sic ka bere Edi gjate gjithe karrieres se tij politike me mosmirenjohjen e tij epike ndaj te gjithe promovuesve te tij si dhe shokeve dhe miqve te tij. Besart nuk kishe nevoje qe te tregoje gjithe kete mosmirenjohje dhe te sulmoje PD-ne me porosi dhe me pagese te Edi Rames. Besart sot ti mbylle me turp edhe karrieren tende politik, PD nuk e demton aspak perkundrazi e forcon, rrotacionin dhe ndryshimin e madh nuk e ndalon dot askush ne bote! Gjithsesi Besart suksese ne jete:)”- shkruan Biberaj.

Emërimi i Kadiajt si zv/ministër shkaktoi zhurmë në media dhe jo vetëm. I njohur gjithmonë si këshilltari i Lulzim Bashës, ai pranoi postin nga qeveria e kryeministrit Edi Rama. Sapo ky lajm u bë publik, PD-ja nxorri shkresën që tregonte se Kadia ishte shkarkuar një vit më parë nga strukturat e tyre. Argumenti i zv/ministrit të ri për pranimin e këtij posti, ishte se do të bënte shumë gjëra, në dobi të Shqipërisë.

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike aleksander biberaj besart kadia besart kadia emerohet zv.minister aleksander biberaj besart kadia besart kadia emerohet zv.minister

Sondazh

Poll
Politike 13 Nëntor 2020, 21:54

TIRANË– Zëvendës ministri i sapo emëruar Besart Kadia ka folur për pikën e tij të fortë. I ftuar në “Zonë e lirë”, ai tha se di të flasë shumë mirë anglish...

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim