LIVE UPDATES
Bota

Lufta/ S’ka armëpushim, 70 ushtarë ukrainas të vrarë, Rusia humb 5170 trupa, synohet Kievi

1 Mars 2022, 06:45 Nga DOSJA
Lufta/ S’ka armëpushim, 70 ushtarë ukrainas të vrarë,

UKRAINË– Lufta është në ditën e saj të gjashtë, por Ukraina vijon të bëjë rezistencë. Nga ana tjetër Rusia kërkon të avancojë, dhe në një sulm të fundit është bombarduar edhe kulla e një transmetuesi televiziv. Nga goditja e minutave të fundit nuk bëhet me dije nëse ka viktima apo të plagosur. Në mëngjes, në një tjetër sulm u synua vrasja e guvernatorit të Kharkiv. Nga sulmi me raketë në godinën e Bashkisë mbeten të pajetë 10 persona, u plagosën 35 të tjerë, mes tyre një fëmijë. Ndërsa Kievi është rrethuar sërish. Një kolonë e madhe me mjete ushtarake të Rusisë, rreth 40 milje e gjatë (afro 65 kilometra) po përparon drejt kryeqytetit, siç edhe tregojnë pamjet satelitore të publikuara së fundmi nga BBC.

Lajmi i dalë nga mediat ruse tha se ushtria ukrainase ishte bllokuar në një nga hyrjet e Kievit, pork jo gjë më vonë u përgënjeshtrua. Ukraina deklaroi se forcat e saj janë në këmbë e se nuk do të pranojnë që të dorëzohen. Edhe qendra rajonale e Khersonit është një nga zonat që është e rrethuar nga trupat ruse. Në Ukrainën jugore përparimi rus është ngadalësuar në ditët e fundit, në krahasim me ditët e para. Zyrtarët ukrainas kanë konfirmuar se të paktën 70 ushtarë janë vrarë vetëm gjatë natës në një sulm të artilerisë ruse. Ndërsa Rusia ka humbur 5710 forca ushtarake. Sipas Ministrisë së Brendshme në Ukrainë janë vrarë në total 352 civilë, mes tyre 14 fëmijë, sipas ministrisë. 1684 persona të tjerë, përfshirë 116 fëmijë, janë plagosur. Komanda e Forcave Ajrore të Forcave të Armatosura të Ukrainës do të pajisë vendin me 70 avionë luftarakë MiG-26 dhe Su-25. Avionët do të vendosen në aeroportet polake, nga ku pilotët ukrainas do të kryejnë detyra luftarake. Sipas komandës së Forcave Ajrore të Ukrainës, Bullgaria do të japë 16 avionë MiG-29 dhe 14 Su-25, Polonia – 28 avionë MiG-29 dhe Sllovakia – 12 avionë MiG-29.

Delegacioni rus dhe ai ukrainas nuk kanë arritur që të bien dakort për paqe apo armëpushim. Një ditë më parë, në rajonin Gomel të Bjellorusisë u takuan të dyja palët dhe pavarësisht se bisedimet zgjatën më shumë se 5 orë, nuk u arrit asnjë lloj marrëveshjeje. Ukraina kërkoi armëpushim të menjëhershëm dhe tërheqjen e trupave rus. Gjithashtu, Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy ka firmosur dje një kërkesë me anë të së cilës ka kërkuar futjen e vendit që drejton në Bashkimin Evropian me anë të një procedure urgjente.

E gjithë hapësira ajrore evropiane përfshirë dhe shumë vende të tjera jashshtë BE-së kanë ndaluar fluturimet e avionëve rusë. Këtu bën pjesë dhe Shqipëria. Shtetet anëtare po pranojnë refugjatët ukrainas duke anashkaluar procedurën normale të azilit. Ukraina ka ngritur edhe një padi kundër Rusisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë të OKB-së në Hagë.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

VIDEO/ Lufta në Ukrainë, të shtëna me armë, ‘flakë’ nga tytat

VIDEO/’Mami, janë vrarë të gjithë’, ushtari rus telefonon të ëmën pasi kapet rob në Ukrainë

Fotalajm/ “Charlie Hebdo” provokon, Putin si gorrillë: Rruga drejt shekullit të 21

Foto-Lajm/ Rusja i vë flakën pasaportës në Soci

Gruaja ukrainase: Tani nuk besoj më në Zot, por te forcat e armatosura

Dita e VI e luftës! Çfarë ndodhi sot në Ukrainë, deri ku ka përparuar Rusia

E bllokuar në të gjithë Perëndimin, Meta ‘harron’ RT pa e hequr nga Ballkani dhe Shqipëria

Tjetër sulm në Kharkiv, goditet një kompleks apartamentesh pranë spitalit (VD)

G7: Sanksionet ndaj Rusisë po kanë ndikim masiv. Qëllimi është të izolohet

Fytyra e Putin në ndryshim/ Thashethemet për operacion plastik dhe shenjat e Botox-it

Sjellja e Putinit, e pabalancuar apo e qëllimshme për të shfrytëzuar frikën e Perëndimit?

Rusia, si u zbulua plani i Putinit (gabimisht) në një artikull mbi fitoren në Ukrainë

Nata nuk është e qetë! Shpërthime pak metra larg nga Kievi

ANALIZA/ Kush është nazisti?

Qielli i kuq nga shpërthimet! Breshëri sulmesh mbi Kharkiv, s’ndalen bombat e të shtënat

“Duam Wikipedia-n”/Kërcënojnë zyrtarët rusë,duan të zhdukin lajmet e pushtimit të Ukrainës

Vuçiç kundër ndalimit të mediave ruse: Duan të ndalojnë ato që flasin ndryshe

Frika nga Chernobili/ Qytetarët në panik, marrin pilula jodi për tiroidet…Agjensia: Mos!

Sanksionet perëndimore funksionuan, Nord Stream 2 shpall falimentin!

Zelenskyy: Unë nuk jam ikonë, Ukraina është ikonë

Si po kontaktohet Zelenskyy?! SHBA i dha telefon satelitor, presidenti ia mori dorën shpejt

Jens Stoltenberg mohon lajmin: S’do të ketë luftëtarë të NATO-s në Ukrainë

REPORTAZH nga KIEVI: Me postblloqe e pushkë, burrat përgatiten për mbërritjen e rusëve

Ish-ministri rus: Është e pamundur të mbështetet lufta e përgjakshme në Ukrainë

PIKAT KYÇE: Lufta në ditën e 6, çfarë duhet të dini deri më tani

Të vrarë në luftë, Rusia kompenson familjet e ushtarëve:Nuk do të lëmë askënd pa mbështetur

Meksika nuk vë sanksione ndaj Rusisë, presidenti: Duam marrëdhënie të mira me të gjithë

Nuk u dolën llogaritë! Forcat ruse ndalin përparimin drejt Kievit, s’kanë më ushqime…

VD/ “Shkoni në shtëpi fashistë!”, qytetarët e Melitopolit përleshen me ushtarët rusë

Gjykata Ndërkombëtare e Hagës mblidhet më 7 mars për Ukrainën

Tubim në mbështetje të Rusisë, nacionalistët serbë: Vladimir, ti je rojtari i Ortodoksisë

VD/ Kurs molotovi! Ushtari mëson qytetarët si të përgatisin koktejl për të luftuar me rusët

PAMJET/ Sulmi në Kharkiv, CNN: Mes të vrarëve ka edhe 3 fëmijë

LAJMI I FUNDIT/ Zelenskyy: Gati për negociata me Putinin

Rusia po stërvitet me nëndetëse bërthamore në Detin Barents

Lufta në Ukrainë- Kina e gatshme të ndërmjetësojë armëpushimin, negociata direkte me Rusinë

Raporti i OKB: 680 mijë ukrainas janë larguar nga atdheu në 6 ditë luftë

Rusia ndalon dy media të pavarura për përhapje lajmesh të rreme

Zëdhënësi i Erdogan: S’i vendosim sanksione Rusisë në mënyrë që të ketë ‘kanal’ për dialog

Kompania Meta: Llogaritë e mediave shtetërore ruse janë ulur në “Facebook” dhe “Instagram”

VIDEO/ Lufta në Ukrainë, diplomatët e OKB-së largohen gjatë fjalimit të Lavrov

KËRKESA EDHE PËR NATO/ Zelenskyy vendos kushtin për të biseduar sërish me Rusinë

PAMJE TË RËNDA! Rusët bombarduan kullën e TV në Kiev, viktimat e karbonizuar nga flakët.

Ndërhyrja e Lukashenkos, Polonia kërkon sanksione edhe për Bjellorusinë

Lufta në Ukrainë, gruaja e Zelenskyy-t: Gratë s’janë vetëm statistika! Do sjellin fitore

Lufta në Ukrainë, trupat ruse hyjnë në qytetin e Kherson

FOTOT/ Boris Johnson takon trupat e NATO-s në Estoni

Mbështet Rusinë, Danilov: Mund të nisim sulm raketor parandalues në Bjellorusi

VIDEO/ Rusët bombardojnë fshatrat shqiptarë në Odesa

Zelenskyy telefonatë me Biden: U diskutua për sanksionet anti-ruse

Lufta në Ukrainë, NATO: Do mbajmë takim urgjent të premten

Mediat ruse: Takimi i dytë i bisedimeve do të mbahet nesër në Bjellorusi

Sulmi në televizionin e Ukrainës, Klitschko: Armiku po sulmon kryeqytetin

Lufta në Ukrainë, Netflix ngrin prodhimin e projekteve origjinale ruse

Mjekë dhe klerikë i kërkojnë Putin të ndalojë: Po vajtojmë për vuajtjet e ukrainasve

Çmimi i naftës në SHBA kap pikun, fuçitë e emergjencës s’i bëjnë përshtypje tregut

Parlamenti Evropian jep “OK”, Ukraina merr statusin vend kandidat për anëtarësim në BE

Parlamenti Evropian miraton rezolutën, kërkon përjashtimin e Rusisë nga SWIFT

Sulmi me 5 viktima në televizionin në Kiev, Zelenskyy pyet: Çfarë kuptimi ka…

PE miraton rezolutën me 636 vota pro Ukrainës për marrjen e statusit ‘kandidat’ për në BE

Kulla televizive e Kievit goditet me raketë nga rusët, 5 të vdekur, po aq të plagosur…

Eliminohet grupi i çeçenëve që do të vriste Zelenskyyn

Lufta në Ukrainë, Kosova themelon Fondin e Sigurisë

Abraham: Kosova të anëtarësohet menjëherë në Këshillin e Evropës!

Blinken kërkon largimin e Rusisë nga Këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut

Zelenskyy flet nga bunkeri ku është izoluar në Kiev: Gjendja është serioze, s’jam në film!

Mblidhet sërish asambleja e OKB-së, pritet votimi i rezolutës për dënimin e Rusisë

LUFTA/ Italia zhvendos ambasadën e saj nga Kievi në Ukrainën perëndimore

FOTO/ Plumbi ngec në kornizë, pasaporta ukrainase i shpëton jetën adoleshentit

Kosova ofron ndihmë Ukrainës! Do strehojë 20 gazetarë, përparësi kanë vajzat

FOTO/ Në mes të bombardimeve! Gruaja e futbollistit ukrainas sjell në jetë foshnjen në Kiev

ME VIDEO- Shembet e gjitha në sekondë! Bombardohet kulla televizive në Kiev

Presidenti i Lituanisë paralajmëron Europën:Nëse Rusia merr Ukrainën, rrezikohemi të gjithë

Është peng lufte! Ky është rusi që do shkëmbehet me 5 ushtarë ukrainas në Sumy

Është peng lufte! Ky është rusi që do shkëmbehet me 5 ushtarë ukrainas në Sumy

3 orë larg zhvillohen luftime të ashpra, banorët e Dnipros fortifikojnë qytetin

Klitschko ndan VIDEO prekëse, vogëlushët flasin nga bodrumet: Dëgjoni fëmijët! Kanë frikë

Zelenskyy u del kudo! Presidenti mesazh zanor rusëve: Ktheni ushtarët në shtëpi!

Rusët s’po e marrin dot prej 6 ditësh, përse është kaq i rëndësishëm për Moskën Mariupoli?

LISTA/ BE miraton të tjera sanksione kundër Rusinë

Qindra njerëz largohen nga Ukraina! CNN: Shtetet që po strehojnë refugjatët

Ukrainasit u presin rrugët rusëve, ngrenë mure e fortifikojnë qytetet, MASAT që kanë marrë

Kombet e Bashkuara: Më shumë se gjysmë milionë qytetarë janë larguar nga Ukraina

Miliarderi rus: Lufta ‘tragjike’ në Ukrainë duhet të ndalet, s’do flas më shumë, rrezikoj

Bllokohet ushtria? Ukraina rrëzon lajmet: Shpifje, jemi në këmbë, do nxjerrim dhe video

Pranon humbjen? Lideri çeçen: Fatkeqësisht disa kanë vdekur, u bënë heronj

Gjermania dhe Luksemburgu mbështesin Ukrainën, Scholz: Gjakderdhja duhet të marrë fund

https://dosja.al/njoftim-nga-rusia-do-godasim-shenjestra-te-rendesishme-ne-kiev/

Kryebashkiaku i Kievit: Armiku është afër, ruani qetësinë, mos dilni nga banesat

Intensifikohen luftimet, Rusia: Bllokuam hyrjen e forcave ukrainase nga Deti Azov

Lufta në Ukrainë, Kina: Na vjen keq për vdekjet, situata është e padëshirueshme

Zhvillimet e orëve të fundit në Ukrainë, çfarë ka ndodhur në ditën e gjashtë të luftës

HARTA/ Goditja e bashkisë së Kharkivit me raketë, u shkatërruan dhe dy ndërtesa të tjera

Lufta në Ukrainë/ Princi Charles: Veprimet e Putin janë brutale

FOTOT- Grumbullojnë ushqimin e ujin e mbetur, ukrainasit strehohen në bunkerët nëntokësorë

Mediat në Rusi: Nesër zhvillohet raundi i dytë i bisedimeve me Ukrainën

Sulmi në Kharkiv me raketë, bilanci: 10 viktima dhe 20 të plagosur

Profesori rus: Putin ka strehuar familjarët e tij në një ‘qytet nëntokës’ në Siberi

Ukraina denoncon Bjellorusinë: Trupat tuaja kaluan kufirin tonë

‘Kujdes kur flisni’/ Medvedev kërcënon Francën me luftë: Mos harroni se…

Johnson: Europa po kalon katastrofë, jemi të gatshëm të ashpërsojmë sanksionet ndaj Rusisë

Shpërthimi me raketë në Kharkiv, konfirmohet një viktimë: Është student indian

Lufta në Ukrainë, Zelenskyy në PE: Terrorizëm shtetëror, të ndalet e keqja

“Nuk duam luftë me Rusinë”, NATO: Moska të tërheqë trupat

SHPJEGIMI/ Pse raketat goditën ‘zemrën’ e Kharkiv, qytet i një rëndësie të veçantë

Dëborë e zjarr! 1 marsi sfidues në Ukrainë, dëshmi: Do ta djegim kolonën ruse

6 ditë luftë, Rusia: Do vazhdojmë sulmin në Ukrainë deri në realizimin e objektivave

LUFTA/ OKB: Më shumë se 660,000 refugjatë po largohen nga Ukraina

Lufta në Ukrainë, Johnson: Putin po përdor taktika barbare, po vret fëmijë

Putin vendos në gadishmëri forcën bërthamore,DW: SHBA, Francë dhe Britani 970 armë nukleare

“Duhet ta paguajnë shtrenjtë”, Ukraina akuza të reja Rusisë: Po përdor bomba me vakum

Rëndohet BILANCI/ 20 të plagosur nga sulmi me raketë në godinën qeveritare, ka viktima

Sulmi ajror, pilotët ukrainas rrëzojnë dy avionë rusë

Analiza e CNN! Origjina e kolonës ruse pranë Kiev, rrugët të çojnë në Bjellorusi

Nuk e kritikon Putinin, ish-kancelarin gjerman Schroder e braktisin 4 bashkëpunëtorë

Pamje të trishta të luftimeve në Ukrainë! Shkatërrimet dhe frika e njerëzve përmes fotove

HARTA/ Lufta në Ukrainë, lëvizjet e forcave ruse në 3 pika, analistët: Po marrin përforcime

Ish-ambasadori i Ukrainës: I kemi ushtarët si James Bond, nuk dorëzohemi kurrë

Lufta 6-ditore/ BILANCI, ministri Ukrainas : Janë vrarë 5710 ushtarë rus

Lufta, çfarë duhet të dini për zhvillimet e ditës së 6

Sulmi me raketë, ministri i Jashtëm Ukrainas: Barbare, Putin kryen krime nga zemërimi

“Taktika mesjetare”, raportime nga Ukraina: Rusët po ndëpresin ushqimet dhe ujin në qytete

Sulmi me raketë në Kharkiv, Zelenskyy: Ishte krim lufte, rusët e dinin se ç’po bënin

VIDEO/ Të fshehur nga sulmi rus, ukrainasit dëgjojnë himnin kombëtar në metro

Shpërthimi me raketë i bashkisë së Kharkivit, Ukraina: 6 të plagosur, mes tyre 1 fëmijë

Do i bashkohet Rusisë? Lukashenko: Bjellorusia s’merr pjesë në këtë çështje

ME VIDEO/ Momenti kur raketa godet ndërtesën qeveritare, shkatërrohet gjithçka

VIDEO/ Ish-kryeministrja e Ukrainës: Putin është i gatshëm për çdo gjë

“Po hapim varrezat”, publikohen pamjet e nxjerrjes së 70 ushtarëve ukrainas të vrarë

Lufta/ Thirrja e ambasadës indiane në Kiev: Largohuni urgjentisht nga zona

Zëvendëskryeministri i Mbretërisë së Bashkuar: Krimet e luftës do të ndiqen penalisht

Lufta në Ukrainë, Erdogan bisedë telefonike me Lukashenkon

VD/ Shkatërrohet ndërtesa e bashkisë në Kharkiv,Ukraina:Rusët donin të vrisnin guvernatorin

Rusia i përgjigjet sanksioneve, ndalon hyrjen e hapësirës ajrore për Zvicrën

Ukraina aplikoi për anëtarësim, 8 shtete e BE duan që Kievit t’i jepet statusi i kandidatit

Lufta në Ukrainë, zyrtari i lartë amerikan ngre alarmin: Më e keqja nuk është parë ende

Fundi i lojës së Putinit? Ndarja e Ukrainës dhe instalimi i një qeverie të kontrolluar

Vazhdon lufta, qeveria ukrainase miraton shitjen e bonove për të financuar ushtrinë

Lufta Rusi-Ukrainë, Putin “i bën nder Perëndimit”, forcohet aleanca kundër Moskës

Lufta në Ukrainë! ZHVILLIMET orë pas ore, ç’po ndodh në qytetet kryesore

FT/ Drejt Kievit, autokolona ruse 64 km e gjatë kërcënon kryeqytetin e Ukrainës

BE do të fusë Ukrainën në rrjetin e saj të energjisë

Dita e 6 e luftimeve! Sirenat e alarmit bien në gjithë vendin, ukrainasit zgjohen nën panik

FOTO/ Bodrumi i spitalit të Kievit kthehet në repart pediatrik për fëmijët me kancer

VIDEO/ Kërcënimi për vendet e NATO-s, prezantuesi: Rusia ka armë bërthamore të shpejta

Rritet bilanci/ Sulmet ruse në bazën ushtarake, vriten 70 ushtarë ukrainas në Okhtyrka

Historia/ Të sapomartuarit luftojnë për Ukrainën gjatë muajit të mjaltit

(a.b)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

bota kryesore lufta ukraine-rusi lufta ukraine-rusi

Sondazh

Poll

Sherri në PD-në e vulës, Berisha fton deputetët 'anti-Basha': Ejani, të bëjmë më të mirën

Sherri në PD-në e vulës, Berisha fton deputetët 'anti-Basha': Ejani, të bëjmë më të mirën

'Mos u bëj protagonist'/ debat Shehu-Kodhelin, socialistja: Keni nga 10 vite që keni mbetur në klasë

Berisha: Janë lejuar të votojnë fëmijë në moshën 10-vjeçare

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.