LIVE UPDATES
Bota

Vrasja e aktores porno në Itali! DETAJET, autori mbante telefonin e saj, shtirej me SMS

30 Mars 2022, 07:44 Nga DOSJA
Vrasja e aktores porno në Itali! DETAJET, autori mbante telefonin e saj,

ITALI“E vrava në një lojë erotike, e godita me çekiç. Më pas nuk kuptova asgjë”, këto janë fjalët që 43-vjeçari Davide Fontana i tha prokurorëve italian, para se të dërgohej në masën e arrestit me burg për vrasjen e aktores së filmave porno Charlotte Angie.

Fontana u ndalua për akuzën e vrasjes së rëndë me dashje, shkatërrimi dhe fshehja e kufomës. Trupi i gruas i copëtuar u gjet në disa çanta në një shkëmb në Brescia pak ditë më parë, ndërkohë që krimi dyshohet se ka ndodhur që në muajin Janar.

Në profilin e tij në LinkedIn, Davide Fontana prezantohej si një bloger ushqimesh dhe udhëtimesh, ndwrsa ushtronte profesionin e njw punonjësi banke. I lindur në Milano, 43 vjeçari jetonte në Rescaldina. Mediat italiane shkruajnw se autori kishte njw ftohtësi që e lejoi të pretendonte për të paktën dy muaj se gjithçka ishte në rregull, duke përdorur telefonin e viktimës për t’u dërguar mesazhe miqve dhe familjarëve që pretendonin se ishin ajo, duke i qetësuar se ajo ishte ende gjallë.

Nw rrjetet sociale ai përcakton veten si “themelues dhe recensues, i apasionuar pas teknologjisë dhe fotografisë: ky projekt lindi me ambicien për të kombinuar të gjitha pasionet e mia, për t’i bashkuar ato dhe për të kërkuar (dhe hulumtuar) risi dhe eksperimente ushqimore”.

Fontana kishte edhe një profil në instagram dedikuar fotografisë, por kishte vetëm vajza, emra imagjinar. Ndër fotot e fundit të postuara, ishte dhe njw e datws 13 mars e kaluar, kur Carol tashmë kishte muaj qw kishte vdekur. 

Dhe në vitin 2018, në një tjetër profil në Instagram këtë herë kushtuar ushqimit dhe udhëtimit, ai kishte postuar një foto të një vajze me një shenjë të kuqe poshtë syve, një imazh simbolik i 25 Nëntorit, një ditë kushtuar luftës kundër dhunës ndaj grave. dhe komenti: “Nuk është normale që është normale”. 

Pas krimit, Fontana e vendosi trupin në një frigorifer që e kishte blerë me qëllim, duke e mbajtur aty për disa ditë. Më vonë, ai e copëtoi trupin e pajetë, dhe e hodhi në një shkemb në Bresciano, për t’u gjetur rreth dy muaj më pas. 

LEXO EDHE:

MAKABËR në Itali/ Vritet aktorja pornografike, autori mbante trupin e saj në frigorifer

(a.b)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

bota bota charlotte angie davide fontana charlotte angie davide fontana

Sondazh

Poll

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë