LIVE UPDATES
Aktualitet

Besimtari thyen xhaminë tek Pazari i ri pas sherrit me sanitaren, dëshmia: Kisha ftohtë…

27 Mars 2022, 17:45 Nga DOSJA
Besimtari thyen xhaminë tek Pazari i ri pas sherrit me sanitaren,

TIRANË– Një shtetas i cili është sjellë në mënyrë të çuditshme në xhaminë pranë zonës së “Pazarit të Ri” u denoncua në polici nga një grua që punonte pastruese në objektin e kultit. I denoncuari në komisariatin e policisë numër 1 në Tiranë nga ana e tij, tregon se nuk u lejua të falej dhe kjo e mërziti tej mase. Por të kundërtën tregon gruaja me inicialet K.C sipas të cilës pasi mori punën rreth orës 12:00, pa një shtetas që hyri në xhami.

“Ky shtetas vjen shpesh në xhami, nuk e njoh përveçse si fytyrë dhe hyri në vendin e faljes në sallë. Kaloi edhe vendin e lutjes. E sqarova se nuk mund të kalonte më andej mbasi aty ishte vendi ku falej imami”, tregon në polici gruaja.

Por sikur të mos mjaftonte kjo personi që më pas u identifikua si A. M, u drejtua nga dera e xhamisë dhe tentoi ta mbyllë atë.

“I thashë mos e mbyll derën pasi do ta shikojnë njerëzit që xhamia është e mbyllur dhe kjo nuk duhet të jetë kështu”,-ka vijuar rrëfimin gruaja.

Por ky person në këtë moment është nxehur dhe ka reaguar duke e fyer tregojnë burimet policore të Gazetasi.al.

“Më tha hape këtë xhami, pasi dua të hyj në sallë”,-thotë K.C.

I nevrikosur besimtari ka goditur xhamin me bërryl dhe sipas policisë në këtë vend ku ndodhi ky veprim ka kamera dhe qëndrimi i denoncueses konfirmohet lehtësisht. Polica i thotë Gazetasi.al se besimtari theu një xham me përmasat 50 me 50.

Gruaja ka tentuar të flasë me imamin për situatën, por ka qenë e pamundur të bisedojë në ato momente. Ndërkaq, shtetasi A.M tregon se hyri në xhami për t’u falur si përherë dhe teksa ishte ftohtë ai u përpoq që të falej në brendësi, aty ku sanitarja nuk e kishte lënë të qetë dhe kjo ishte arsyeja sepse ai ishte revoltuar.

Marrë nga GazetaSi

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive