LIVE UPDATES
Aktualitet

‘Paguhen nga Rama’/ Goci: Paloka sulmoi protestën me foto nga zyra e kryeministrit, autogol

27 Mars 2022, 11:21 Nga DOSJA
‘Paguhen nga Rama’/ Goci: Paloka sulmoi protestën me foto nga

TIRANË– Pedagogu dhe aktivisti Ervin Goci ka reaguar pas deklaratës së deputetit të Partisë Demokratike, Edi Palokës se në protestë janë njerëzit e paguar të kryeministrit Edi Rama. Goci shkruan se Paloka ka ka sulmuar protestën duke përdorur një foto të bërë nga zyra e kryeministrit Edi Rama, duke shtuar se reagimi i tij ishte autogol. Pedagogu shton se të gjithë aktivistet jane angazhuar me mish e shpirt në shumë kauza si dhe në protestat e fundit.

POSTIMI I GOCIT:

Z.Paloka ka sulmuar protesten e thirrur te Marten 29 Mars me nje foto e bere nga zyra e propagandes se Kryeministrise. Opozite me mjetet e pushtetit..çfare autogoli! Nje politikan komplet obsolet, gjeti nje date nga te protestes me “gratta e vinci”, dhe u deklarua solemn qe protesten e se Martes e ka thirrur Sorosi, pra te tjerat jo, po kete me siguri. Kur e kam degjuar nga njerez te diziluzionuar, apo xhola me 7parti, me thene te drejten e kam kuptuar, por tani qe e degjoj nga nje ze zyrtar i PD-se, me duhet te them dy fjale : Ky zoteria, nuk ka as minimumin e respektit per mijera demokrate qe kane ardh ne proteste thjesht dhe nisur nga interesi i tyre dhe jo thjesht per vijen te partise, per ne jo e jo. Ky zoteria, nuk ka asnje respekt per interesat e mbeshtetesve te vet dhe kujton qe dikujt i percellon xhepi, vetem kur t’i thote Edi, ne asnjesituate tjeter ata nuk mund te reagojne. Imagjino te kete respekt per mijera te tjere qe nuk aderojne te asnje parti dhe ka mundesi qe as emrin mund te mos t’ia dine atij dhe te tjereve si ai. Çfare anakronizmi! Çfare mungese respekti! Thuajse te gjithe aktivistet jane angazhuar me mish e shpirt ne shume kauza, pa u harkuar te ndonje strofkull e ngrohte, por me sakrifica te medha; kushedi ç’u duket vetja ketyre politikaneve qe sot luftojne per asgje me shume se 1/3-tat e elektoratit, jane tkurrur ne ate pike sa shume prej tyre jane te pariciklueshem.

Ky zoteria del kunder dhe mbeshtetjes te hapur, fare pa ekuivok, qe ka bere z.Berisha ndaj tete protestave masive, duke treguar qe eshte politikani i vetem i opozites me instiktet akoma te fresketa, nderkohe qe funksionare te rangjeve me te ulta, dhjetera here me pak te rendesishem, te dehur nga vite ne tragetin pa busull me timonier hollandezin fluturues, nen flamurin e opozitarizmit polarizojne hapesiren duke mos kuptuar qe polarizimi godet ata te paret. Si t’ja shpjegoj qe gjuhen polarizuese e perdorin kryesisht ata qe e kane pushtetin!
Nejse, kush merret me ta! Gjoja vija e pare e zjarrit, çfare talljeje!Me kujtohet vetem nje bisede kur mbronim Teatrin, diku andej nga ora 4 e mengjesit, nga te rrallat here qe e kam pare aty, me tha:”E ka nda menjen me e prish tha ai Teatrin, nuk e ndaloni dot” – dhe kete ma tha nje eksponent politik, ai qe pret te marre pushtetin. Kuptojeni vete seriozitetin e fjaleve te tij.

LEXO EDHE:

‘Gjoja shoqëri civile’/ Paloka: Zë hollët e paguar të Ramës në protesta, të nxirren jashtë!

(a.b)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet ervin goci ervin goci

Sondazh

Poll

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore