LIVE UPDATES
Politike

Basha nuk e futi në listë për deputet/ Ndriçim Mehmeti: S’jam hipokrit të them se nuk doja. Por jam ndjerë gjithmonë i

15 Mars 2021, 18:39 Nga DOSJA
Basha nuk e futi në listë për deputet/ Ndriçim Mehmeti:

TIRANË- Pedagogu Ndriçim Mehmeti, ka reaguar për herë të parë pas publikimit të listës së Partisë Demokatike, për kandidatët për deputetë në 12 qarqet e vendit, ku emri i tij nuk është i përfshirë.

Në një postim, që ka bërë në rrjetet sociale, ai shprehet se dëshironte shumë të ishte në atë listë por megjithatë, kjo sipas tij nuk përbën shumë problem. 

Ai ka thënë ndër të tjera se ndihet i vlerësuar për hartimin e programit që kanë bërë për arsimin në 30 vitet e fundit, sakaq u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që të lënë mënjanë fatin individual dhe të bëhen bashkë për të larguar më të keqen e vendit që sipas tij është Kryeministri Rama.

POSTIMI I PLOTË:

Te leme menjane fatin individual dhe te behemi bashke per fitoren e 25 prillit.
Miq, dashamires, ndjekes virtual. Ju falenderoj per çdo koment, pelqim sugjerim ne statuse, intervista apo shkrime. Ju falenderoj edhe per mesazhet e shumta dhe telefonatat e diteve te fundit, duke thene edhe njehere: Nuk ka rendesi fare per mua emri ne liste. Sigurisht qe nuk jam hipokrit te them se nuk e doja, por nuk kam asnje arsye te them se PD nuk njeh kontributet e gjithesecilit. Jam ndier dhe ndihem gjithnje e me shume i vleresuar, per sa kohe kemi punuar, hartuar dhe paraqitur programin me te mire per arsimin ne 30 vitet e fundit. Per te gjithe ne fitorja ka rendesi te dores se pare. Te heqim nga rruga pengesen me te madhe per shqiptaret drejt perparimit te vendit dhe ti japim gjithe mbeshtetjen tone z. Basha, si kryeopozitari qe vertet nje plan zhvillimi modern ne te gjitha fushat, si kryeminister pas 25 prillit. Duke ju falenderuar per gjithçka, le te behemi te gjithe bashke per dite e vite me te mira. #Ne 25 prill Rama humbet. Ne prill Shqiperia fiton.

Më 8 mars Partia Demokratike, publikoi listën e kandidatëve për deputetë, ku në mesin e tyre, mungonte pedagogu Ndriçim Mehmeti. Ky i fundit në shkurt të këtij viti ka treguar së së bashku me ekipin e ekspertëve të PD kanë punuar për të hartuar programin e Arsimit.

(A.k.dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike ndriçim mehmeti ndriçim mehmeti

Sondazh

Poll

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë