LIVE UPDATES
Art&Argëtim

VIDEO/ Fjalimi i De Niro në Gotham Awards u censurua, komentet anti-Trump u hoqën

De Niro ishte i pranishëm për të paraqitur çmimin ‘Ikona historike e Gotham dhe nderimi i krijuesit’ në emër të ‘Killers of the Flower Moon’. 

30 Nëntor 2023, 11:19 Nga a.l
VIDEO/ Fjalimi i De Niro në Gotham Awards u censurua, komentet anti-Trump u
Robert De Niro

SHBA-  Robert De Niro pretendoi se fjalimi i tij në Gotham Awards ishte censuruar gjatë ceremonisë live të hënën mbrëma, 27 nëntor. Aktori pretendoi se komentet e tij kundër Donald Trump u hoqën pa paralajmërim.

“Unë dua të them vetëm një gjë. Fillimi i fjalimit tim ishte redaktuar, prerë dhe unë nuk e dija. Dhe dua ta lexoj. Historia nuk është më histori. E vërteta nuk është e vërteta. Madje faktet zëvendësohen nga fakte alternative dhe nxiten nga teoritë e konspiracionit dhe shëmtia”, tha ai.

Ai shtoi: “Në Florida, studentëve u mësohet se skllevërit zhvilluan aftësi që mund të zbatoheshin për përfitimin e tyre personal. Industria e argëtimit nuk është imune ndaj kësaj sëmundjeje të dhimbshme. Unë nuk mendoj se ne gabuam që ua morëm këtë vend të madh. Kishte një numër të madh njerëzish që kishin nevojë për tokë të re dhe indianët me egoizëm po përpiqeshin ta mbanin atë. per veten e tyre.”

“Gënjeshtra është bërë një mjet tjetër në arsenalin e sharlatanëve. Ish-Presidenti ynë gënjeu më shumë se 30,000 herë gjatë katër viteve të tij në detyrë. Dhe ai vazhdon me të njëjtin ritëm në fushatën aktuale të hakmarrjes. Por me gjithë gënjeshtrat e tij nuk e fsheh dot shpirtin. Ai sulmon të dobëtit, shkatërron dhuratat e natyrës dhe tregon mungesë respekti, për shembull, duke përdorur fjalën “Pocahontas” si një fyerje. Regjisorët, nga ana tjetër, po përpiqen – këtu hyra dhe pashë që po e montojnë gjithë këtë”, tha aktori i njohur.

De Niro ishte i pranishëm për të paraqitur çmimin ‘Ikona historike e Gotham dhe nderimi i krijuesit’ në emër të ‘Killers of the Flower Moon’. 

 

robert de niro

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni