LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Ditë premtuese për kontratat! Shenja që do përballet me pengesa, horoskopi ditor

Horoskopi 30 nentor 2023

30 Nëntor 2023, 07:36 Nga A.B
Ditë premtuese për kontratat! Shenja që do përballet me
Horoskopi

Dashi
Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill
Të enjten gjatë orëve në vijim mund të të kaplojë agjitacioni dhe ankthi i dëshirës për të bërë gjithçka, edhe nëse në të vërtetë është e pamundur për momentin. Lërini gjërat të rrëshqasin mbi ju nëse provokoheni.

Demi
Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj
Të enjten një ditë premtuese për sa i përket kontakteve dhe marrëdhënieve falë Hënës në Gaforre. Ju mund të përshpejtoni një projekt të këndshëm ose të vendosni bazat për një lëvizje, në mënyrë që të plotësoni nevojën e mundshme për të filluar nga e para në një vend tjetër.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor
Të enjten ju po shihni ngadalë dritën në fund të tunelit. Në këto 24 orë do të favorizohen veçanërisht profesionistët e lirë dhe ata që punojnë në kontakt me publikun, yjet do të shpërblejnë durimin tuaj ose do të përshpejtojnë “korrjen e frutave” duke pasur parasysh atë që keni mbjellë kohët e fundit.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik
Të enjten tregohuni të kujdesshëm në këtë ditë në fund të nëntorit dhe shmangni teprimet. Në orët e para të së enjtes mund të ndjeni ndonjë shqetësim apo shqetësim të vogël fizik, pastaj ka nga ata që ende kanë disa dyshime të shkaktuara nga angazhimet e shumta të kësaj periudhë.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht
Të enjten ju keni një forcë të lindur në këtë ditë në fund të muajit, pasojë e një periudhe që ju sheh në rritje të madhe në krahasim me javët e fundit në të cilat keni marrë shumë i lodhur. Falë ndikimit pozitiv të Marsit ndiheni gati për të fituar çdo betejë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator
Të enjten këshilla është të ndaloni për një moment ose të paktën të ngadalësoni ritmin, nëse ankoheni për një problem apo çrregullim fizik, mund të jetë e nevojshme një vizitë te një mjek i specializuar. Gjeni kohë për t'u kujdesur për veten dhe për të menduar për jetën tuaj private, nuk është vetëm punë dhe detyrë!

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor
Të enjten ju po vazhdoni të arrini hapin, veçanërisht në dashuri, duke e shpenguar veten në një mënyrë të madhe në marrëdhënien tuaj dhe duke u rikthyer "me forcë" në rrugën e duhur. Shanset për të takuar një person të këndshëm ose ndoshta për të përjetuar emocione të bukura janë shumë të larta.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor
Të enjten është koha të filloni të vini në praktikë atë që keni projektuar javët e fundit, është koha t'i thoni "mjaft" teorisë dhe të kaloni në praktikë. Ju kujdeseni shumë për projektet që keni në duar. Dhjetori është pranë nesh dhe do t'ju sjellë një shtysë shtesë. Në çdo rast, premton të jetë një muaj plot kënaqësi.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor
Të enjten duhet të gjeni guximin për të përballuar pasojat e asaj që keni bërë kohët e fundit. Dikush nuk u soll mirë ose bëri zgjedhje të këqija. Sido që të jetë, megjithatë, mund të mbështeteni në mbështetjen e njerëzve të dashur për ju dhe në çdo rast nuk ju mungon energjia dhe qartësia e nevojshme për të përballuar vështirësitë.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar
Të enjten do të duhet të jeni veçanërisht të durueshëm, pa këtë cilësi nuk do të keni se si të kapërceni një vështirësi apo një moment negativ. Jeni duke u përballur me pengesa, vonesa dhe pengesa, situata që po ju zemërojnë gjithashtu sepse ju urreni të ndikoheni shumë nga faktorët e jashtëm.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt
Të enjten mund të mbështeteni në një hënë madhështore që do t'ju lejojë të rikuperoheni fizikisht dhe emocionalisht. Ju duhej vërtet një moment si ky, të paktën 24 orë relaksim dhe psikofizik rigjenerimi.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars
Të enjten ju pret një ditë e mirë në përgjithësi, pavarësisht nga grupi i planetëve kundërshtarë, në të cilin ndoshta do të jetë e mundur të bëni një kërkesë. Ka nga ata që duan të ndryshojnë punën ose ta bëjnë atë në një vend tjetër, prandaj mendojnë për një transferim, ata që kanë nevojë për më shumë para dhe pret kohën e duhur për të kërkuar një rritje, i cili nuk është shumë i kënaqur me jetën e tij personale dhe po bën një rregullim të përgjithshëm.

horoskopi ditor

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni