LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Agjitacion në jetën tuaj, shmangni debatet dhe tensionet e larta, parashikimi i horoskopit

Horoskopi ditor, 29 nentor 2023

29 Nëntor 2023, 07:13 Nga I.A

Agjitacion në jetën tuaj, shmangni debatet dhe tensionet e larta,

Dashi
Të mërkurën dita do të hapet me një ndjenjë agjitacioni. Rreziku për të shkaktuar tension është shumë i lartë. Shmangni debatet për sa i përket punës, lërini gjërat të rrëshqasin mbi ju. Edhe në dashuri duhet të përpiqeni të shmangni përplasjet.

Demi
Të mërkurën Hëna në sekstil premton mirë. Imazhi astral është i vlefshëm për sa i përket kontakteve. Nuk mund të hiqni dorë nga një punë edhe nëse nuk funksionon ashtu siç do të dëshironit, të paktën deri në maj të vitit të ardhshëm do të jetë mirë t'i mbani gjërat nën kontroll.

Binjakët
Të mërkurën, do t'ju duhet të lëvizni me kujdes të matur në punë. Nuk e keni pasur të lehtë por duket sikur po dilni nga tuneli. Edhe në dashuri është një horoskop që premton rënie në dashuri. Shmangni vrapimin pas njerëzve që janë larg ose të vështirë për t'u arritur.

Gaforrja
Të mërkurën dita fillon me një hutim dhe bezdi të vogël, faji qëndron në shumë gjëra për të bërë, por edhe në qëndrimin tuaj sepse kohët e fundit jeni ndjerë i pasigurt dhe nervoz. 2024 do të jetë një vit i favorshëm. Në dashuri, shmangni hidhërimin, nëse diçka nuk është në rregull, mos e shtyni për më vonë.

Luani
Të mërkurën me Marsin e favorshëm ndiheni më shumë si luftëtarë, gati për të kapërcyer çdo lloj bezdi, frenimi edhe me përkushtim dhe një dozë të mirë kokëfortësie. Ju duhet të përpiqeni të bëni të pamundurën për të gjetur qetësinë dhe gëzimin e të qenit mes të tjerëve. Dhjetori do të jetë një muaj përfundimtar brenda ose jashtë për disa lidhje, ata që nuk janë më të kënaqur me një lidhje do ta heqin qafe atë pa vuajtur shumë.

Virgjëresha
Të mërkurën do të ishte koha t'i kushtoni më shumë vëmendje gjendjes tuaj fizike. Ndoshta një gabim që po bëni këto ditë është të jetoni paksa shumë për punën, duke lënë mënjanë situata të tjera që nuk kanë të bëjnë me dashurinë. Kini kujdes të mos i lini mënjanë ndjenjat tuaja, do të ishte një gabim i madh.

Peshorja
Të mërkurën gjatë ditës do ketë një rikuperim të mirë, beqarët do jenë më të lirë dhe më në fund do mund të kenë një takim të veçantë. Edhe çiftet që janë ende bashkë pavarësisht se kanë kaluar një verë të vështirë mund të rikuperohen. Idetë e reja të punës favorizojnë njerëzit krijues.

Akrepi
Të mërkurën filloni pa hezitim gjërat që ju interesojnë, sa më shumë t'i afrohet dhjetorit aq më mirë, duke qenë se Afërdita do të jetë shumë shpejt në shenjën tuaj. Gjithashtu përpiquni të jeni më të kuptueshëm për njerëzit që mund t'ju kenë përballur kohët e fundit.

Shigjetari
Të mërkurën kjo javë është vendimtare, nuk ka kuptim të ikësh, duhet të përballesh me pasojat e asaj që ke bërë. Keni një nxitje të madhe energjie, numërimi mbrapsht ka filluar. E rëndësishme është që të mos kapeni nga emocionet.

Bricjapi
Të mërkurën nuk keni pse të shqetësoheni nëse gjatë orëve të ardhshme jo gjithçka që bëni ju shkon mirë. Ka shumë dyshime, vonesa dhe pengesa të vogla, madje edhe situata që mund t'ju ndezin shpirtin ose t'ju zemërojnë. Mundohuni të mos flisni shumë.

Ujori
Të mërkurën Hëna është në aspekt të shkëlqyer dhe ofron një përmirësim psikofizik, i cili mund të jetë i dobishëm, i shfrytëzueshëm nga njerëzit që kanë biznesin e tyre dhe që pas pushimit në fillim. Të nëntorit, ndahen në kuadër të fushës së punës me një program apo projekt. Të dhjetorit moment kompleks vetëm për çiftet që kanë përjetuar krizë dashurie gjatë verës.

Peshqit
Të mërkurën armiqësia e disa planeteve është konfuze, Dielli, Marsi dhe Mërkuri sjellin agjitacion në jetën tuaj, ankth sepse duhet të keni sukses në një projekt dhe nuk dini si ta përmirësoni apo ta filloni. Nëse duhet të bëni një kërkesë për një ndryshim, një transferim, lëvizni me kujdes nga java e ardhshme.

horoskopi

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve