LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Pas gjyqit të bujshëm "zbërthehet" motra e Amber Heard: Ajo i preu gishtin Johnny Depp

Motra e Amber Heard ka tronditur me rrëfimin e saj. Ajo tha se aktorja i kishte prerë gishtin Johnny Depp dhe e kishte hedhur në një video vodka

2 Gusht 2022, 08:57 Nga s.s
Pas gjyqit të bujshëm "zbërthehet" motra e Amber Heard:
johnny depp and amber heard

SHBA- Dokumentet e sapopambyllura të gjykatës në gjyqin për shpifje të Johnny Depp dhe Amber Heard përfshijnë pretendime se Heard i ka pranuar motrës së saj Whitney Henriquez se i ka prerë gishtin Johnny Depp.

Prerja e gishtit të Depp, e cila ndodhi gjatë një udhëtimi në Australi në vitin 2015, ishte një pjesë kyçe e gjyqit. Depp këmbënguli se Heard i hodhi një shishe ku brenda saj kishte pije alkolike, gjë që e bëri atë të humbiste majën e gishtit, por Heard e mohoi kategorisht këtë gjë, raporton Daily Mail.

Raportet nga TMZ, The New York Post dhe të tjerë thonë se Jennifer Howell, ish-shefi i Henriquez në organizatën jofitimprurëse me bazë në LA, The Art of Elysium, dëshmoi në një deponim para gjyqit se Heard pranoi se ajo ishte përgjegjëse për prerjen e gishtit të Depp. Howell thotë se Heard ia bëri rrëfimin Henriquez-it, i cili më pas i tha Howell-it. “Ajo ka prerë gishtin e Johnny Depp”, tha Howell duke iu referuar Heard.

Më pas Howell, motra e Amber shtoi duke treguar më shumë detaje të historisë: “Karrigen time e shtyva pas dhe fillova duke bërtitur dhe duke i bërë pyetje "Çfarë, i ke prerë gishtin?! Amber mbylli derën dhe tha: 'Duhet të telefonoj dikë. Më duhet të telefonoj dikë'”.

Pas gjyqit të bujshëm "zbërthehet" motra e Amber Heard:
Gishti i Johnny Depp

Për hir të qartësisë, Vasquez pyeti Howell nëse Henriquez i zbuloi asaj se kush ishin "ajo" dhe "ai" në deklaratën e saj. "Ishin Amber dhe Johnny. Ajo me sa duket kishte hedhur një shishe dhe preu gishtin e tij, është ajo që Henriquez raportoi kur ajo u kthye nga kushdo që fliste jashtë”, tha Howell. Një pjesë e depozitimit të Howell u luajt gjatë gjyqit. Megjithatë, dëshmia e saj në lidhje me incidentin me gishtin nuk u përfshi.

Depp mori 15 milionë dollarë (14.6 milionë euro), përfshirë 10 milionë dollarë (9.7 milionë euro) dëmshpërblim dhe pesë milionë dollarë (4.8 milionë euro) dëmshpërblim. Gjykatësi më vonë e kufizoi dëmin në maksimum prej 350,000 dollarësh (340,000 euro), duke e lënë Deppin me një total prej 8.35 milionë dollarësh (8.1 milionë euro). Heard fitoi një nga tre paditë e saj kundër padive në lidhje me deklaratat e bëra nga avokati i Deppit dhe u shpërblye me dy milionë dollarë (1.9 milion euro) si dëmshpërblim nga 100 milionë dollarët (97 milionë euro) që ajo kërkoi.

amber heard johnny depp gjygji depp-heard

Sondazh

Poll

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari