LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Kujdesuni për sendet tuaja me vlerë! Planifikoni shpenzimet me mençuri, horoskopi ditor

Dosja.al ju sjell parashikimin e horoskopit për ditën e sotme, 2 gusht 2022

2 Gusht 2022, 06:57 Nga A.B

Kujdesuni për sendet tuaja me vlerë! Planifikoni shpenzimet me

Dashi
Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill
Stresi mund të rritet më tej. Ju duhet të grumbulloni paratë tuaja dhe të planifikoni shpenzimet tuaja me mençuri, përndryshe, do të duhet të pendoheni në ditët në vijim.

Demi
Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj
Nëse dëshironi të bëheni të fortë financiarisht, filloni të kurseni para. Mund të ndodhë një zhvillim i rëndësishëm në frontin tuaj personal, i cili do të sjellë lumturi për ju dhe gjithë familjen tuaj.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor
Mund të vizitoni një vend fetar për paqe mendore. Ata që shpenzonin në mënyrë të panevojshme paratë e tyre, nga e martja duhet të kontrollojnë veprimet e tyre dhe të fillojnë të kursejnë.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik
Ushtroni rregullisht dhe mbani nën kontroll biomasën (peshën e trupit) për t’u ndjerë në formë dhe të mirë. Ju këshillojmë të investoni paratë tuaja të tepërta në pasuri të paluajtshme.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht
Do të kujtoni kujtimet e fëmijërisë, të cilat do t’ju mbajnë të angazhuar gjatë gjithë ditës. Në këtë proces mund t’i jepni vetes tension të papritur mendor. Përmirësimi i gjendjes tuaj ekonomike do t’ju lejojë të blini disa nga gjërat e rëndësishme që dëshironi të keni më shumë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator
Duhet të dilni për një shëtitje të gjatë për të përmirësuar shëndetin tuaj dhe për të shfrytëzuar kohën e lirë për veten tuaj. Kujdesuni për gjërat tuaja me vlerë si çanta dhe sende të tjera nëse jeni duke shkuar në një udhëtim, pasi artikujt ka shumë të ngjarë të vidhen.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor
Prania e Hënës te kjo shenjë do ju bëjë pesimistë dhe do shihni probleme kudo. Mund ta gjeni veten në shoqëri të gabuar që mund t’ju vërë në telashe. Kini kujdes me njerëzit përreth jush pasi çdokush mund t’ju dëmtojë për interesat e tij.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor
Një ditë do të jetë e mbushur me probleme në bollëk për ju. Për shkak të kësaj, do të zhvilloni ndryshime të humorit. Këshillohet të qëndroni të qetë dhe të fokusuar në punën tuaj. Mund të përballeni me ndonjë problem në vendin e punës.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor
Do të ndiheni të shkëputur nga bota e përkohshme. Do të ndjeni mungesë zelli dhe entuziazmi në çdo gjë. Mundohuni të gjeni arsyen. Mos u shqetësoni! Kjo është një fazë e përkohshme në jetë. Një ditë e mirë për transaksione me pasuri të paluajtshme dhe financiare

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar
Mund të përfshiheni në aktivitete që i konsideroni emocionuese dhe relaksuese. Mund të vijnë fitime financiare. Qëndrimi juaj ju bën personin më interesant në dhomë. Partneri juaj mund t’ju befasojë me anën e tij/saj të mrekullueshme.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt
Mund të kënaqeni me aktivitete sportive dhe evente në natyrë. Do të ishte e nevojshme të investoni me mençuri. Sjellja juaj fyese mund të lëndojë disa nga anëtarët e familjes tuaj dhe madje edhe miqtë e ngushtë. Mund të shqetësoheni nga shqetësimet emocionale.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars
Do të qëndroni me shëndet të mirë. Për të shmangur kufizimet financiare, duhet t’i përmbaheni buxhetit tuaj. Mund të ndiheni të gëzuar pranë fëmijëve. Manipulimet dhe negociatat e lehta mund t’ju sjellin fitim të papritur.

horoskopi ditor

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive