LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Këta 10 aktorë paguhen më shumë se 1 milion euro për episod!

 Shumë prej yjeve të shfaqjeve hit janë larguar nga studio me 1 milion dollarë për një episod të vetëm.

1 Gusht 2022, 20:31 Nga k.m.
Këta 10 aktorë paguhen më shumë se 1 milion euro për
Foto ilustruese

SHBA- Mund të ndodhë që yjet e filmit në Hollywood gëzojnë më shumë lavdi shumë herë sesa aktorët e serialeve televizive. Kjo, megjithatë, ka filluar të ndryshojë si nga preferencat e publikut. Shumë prej yjeve të shfaqjeve hit janë larguar nga studio me 1 milion dollarë për një episod të vetëm. Këta janë disa nga yjet më të paguar të ekranit.

1. Jason Sudeikis - 'Ted Lasso'

Jason Sudeikis, ylli i serialit "Ted Lasso", paguhet rreth 1 milion dollarë për episod për rolin kryesor. Ted Lasso lëviz nga Kansas në Angli për të trajnuar një ekip futbolli, edhe pse ai nuk ka asnjë lidhje me këtë sport.

2. Elisabeth Moss - 'Shining Girls' 

Elisabeth Moss, përflitet të jetë një multimilionere pasi të ardhurat e saj rriten me 1.1 milion dollarë për episod. Në thrillerin psikologjik, Moss luan Kirby, një gazetare gazete që i mbijeton një sulmi brutal që e lë atë në një realitet që ndryshon vazhdimisht. Qëllimi i saj është të kapë autorin e sulmit, i cili ka vendosur të bëjë të njëjtën gjë me shumë gra të tjera.

3. Helen Mirren - "1923"

Prequel-i i ardhshëm i "Yellowstone" thuhet se do ta bëjë Helen Mirren një multimilionere, pasi sipas revistës Variety, aktorja do të fitojë 1 milion dollarë për episod. Megjithatë, nuk janë dhënë detaje të mëtejshme për personazhin që ajo do të luajë, por seriali do të ketë premierë në Paramount+ dhjetorin e ardhshëm.

4. Paul Rudd - "The Shrink Next Door"

Paul Rudd është një nga aktorët më të paguar televiziv. Ylli i serialit të ri të Apple+ 'The Shrink Next Door' thuhet se ka rënë dakord të paguhet 1 milion dollarë për episod. Në fakt, sipas informacioneve të deritanishme, seriali do të ketë tetë episode. Në serialin, i cili bazohet në një histori të vërtetë, Rudd merr rolin e Dr. Isaac Herskopf, një psikolog narcisist dhe manipulues.

5. Will Ferrell - "The Shrink Next Door"

Në të njëjtin serial, Will Ferrell, ishte në gjendje të binte dakord për një pagë të ngjashme. Ai do të luajë Marty Markovich, pacientin e pasur dhe të pambrojtur të Herskopf-it, i cili i drejtohet psikologut për ndihmë në trajtimin e ankthit të tij. 

6. Michael Keaton - "Dopesick"

Dr. Samuel Phoenix i Hulu dhe serialit "Dopesick", gjithashtu u pagua me 1 milion dollarë për episod. Michael Keaton luan një mjek në një qytet të vogël të Virxhinias, i cili është i bindur nga një shitës për t'u rekomanduar pacientëve të tij OxyContin. Por Phoenix padashur i bën të varur pacientët e tij dhe veten e tij nga qetësuesi.

7. Kevin Costner - 'Yellowstone'

Kevin Costner u bë një nga aktorët më të paguar në televizion kur nënshkroi për sezonin e katërt të 'Yellowstone'. Duke marrë 1.3 milionë dollarë për episod, patriarku i shfaqjes ka nënshkruar një nga kontratat më të mira ndonjëherë për një serial televiziv. Aktori luan patriarkun, John Dutton, i cili përpiqet të mbrojë Yellowstone Ranch me familjen e tij. 

8. Mahershala Ali - 'The Plot'

"The Plot" mund të mos jetë shfaqur ende premierë, por Mahershala Ali ka bërë tashmë miliona nga seria e kufizuar e Disney 'Onyx Collective'. Ai luan një shkrimtar, të cilit i jepet mundësia e jetës përmes një akti plagjiaturë. Në vazhdën e krimit të tij, ai duhet të mbrojë veten dhe jetën që ka ndërtuar, ndërkohë që kërcënohet nga dikush që e di sekretin e tij.

9. Harrison Ford - "1923"

Parathënia e "Yellowstone" me titull "1923" jo vetëm që do ta bëjë të pasur Mirren, por edhe yllin e saj, Harrison Ford, duke u paguar gjithashtu 1 milion dollarë për episod të serialit të ardhshëm.

10. Sylvester Stallone - 'Tulsa King'

Sylvester Stallone aktualisht është në mes të xhirimeve të dramës së ardhshme 'Tulsa King', e cila pritet t'i fitojë atij 1 milion dollarë për episod. Aktori do të luajë kumbarin e Nju Jorkut, i cili detyrohet të fillojë nga e para në Tulsa, Oklahoma, pasi ka kaluar 25 vitet e fundit në burg./Protothema

aktoret me te paguar

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive