LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Gjyqi i Vitit/ Dalin të pathënat e Depp & Heard, akuzat për çrregullimet erektile dhe fotot nudo të aktores

Tani, dokumentet e gjykatës paragjyqësore që u zbuluan kohët e fundit zbulojnë pretendimet se ekipi i Depp u përpoq të paraqiste fotot nudo të Heard-it në provë ndërsa ekipi i Heard u përpoq të sugjeronte që Depp po merrte ilaçe për mosfunksionimin erektil dhe se kishte tekste gjoja ndëshkuese që nuk lejoheshin të të dorëzohet për gjykim.

1 Gusht 2022, 22:43 Nga I.A
Gjyqi i Vitit/ Dalin të pathënat e Depp & Heard, akuzat për
Johnny Depp dhe Amber Heard

SHBA- Padia e Johnny Depp për shpifje kundër ish-bashkëshortes së tij, Amber Heard, mund të ketë përfunduar, por pretendimet dhe akuzat tronditëse që ish-dashnorët ngritën kundër njëri-tjetrit nuk ia dolën të gjitha në gjyq. Tani, dokumentet e gjykatës paragjyqësore që u zbuluan kohët e fundit zbulojnë pretendimet se ekipi i Depp u përpoq të paraqiste fotot nudo të Heard-it në provë ndërsa ekipi i Heard u përpoq të sugjeronte që Depp po merrte ilaçe për mosfunksionimin erektil dhe se kishte tekste gjoja ndëshkuese që nuk lejoheshin të të dorëzohet për gjykim.

Padia për shpifje zgjati javë, përfshinte orë të panumërta deponimesh, dëshmi të drejtpërdrejta dhe dominoi në qendër të vëmendjes mediatike. Pavarësisht se vendimi ra kryesisht në favor të Depp-it dhe përpjekjeve për të hequr çështjen dhe për t'u rigjykuar nga avokatët e Heard, mendohej se, pas gjithë asaj kohe, bota kishte marrë gjithçka që mund të dinte të transmetuar në gjykatë.

Siç u zbulua në 6000 faqe të dokumenteve të gjykatës paraprake që u zbardhën këtë fundjavë, kishte mjaft informacione dhe detaje që të dyja palët u përpoqën të paraqisnin në prova që nuk u miratuan ose u konsideruan të papranueshme nga gjyqtari. Disa nga dokumentet kanë të bëjnë me provat e supozuara që të dy avokatët e Heard dhe Depp bënë përpjekje që juria t'i vlerësonte, por u refuzuan.

Sipas dokumenteve të shumta, ekipi i Heard pretendon se kishte meta të dhëna të paqëndrueshme nga fotografitë dhe regjistrimet e shumta të dorëzuara nga avokatët e Depp në lidhje me lëndimet që ai pretendonte se kishte pësuar dhe abuzimin verbal të paraqitur si provë. Në thelb, ekipi i Heard pretendoi se provat video, audio dhe fotografike të paraqitura nga ekipi i Depp ndoshta mund të ishin manipuluar. Ekipi i Heard paraqiti mocione të shumta duke kërkuar dokumentet origjinale, por mocionet u refuzuan. Ata madje shkuan aq larg sa të punësonin një ekspert mjeko-ligjor, i cili dëshmoi se ai kishte parë meta të dhënat dhe kishte zbuluar anomali që vënë në pikëpyetje vërtetësinë e dokumenteve multimediale. Dëshmia e tij përfundimisht nuk u lejua si provë në gjyq.

Ekipi i Depp gjithashtu argumentoi kundër përpjekjeve të bëra nga avokatët e Heard për të paraqitur pjesë të të dhënave të tij mjekësore si provë. Dokumentet e paraqitura nga avokatët e Depp-it pretenduan se Heard do një cirk dhe synon të heqë këtë gjyq poshtë një sërë vrimash të panevojshme duke përfshirë dhe historinë mjekësore të zotit Depp".

Sipas dokumenteve, Heard paraqiti një listë medikamentesh në prova që përfshinte "Nexium, Cialis dhe Valtrex", dhe avokatët e Depp deklaruan se Heard pretendonte se Depp vuante nga "disfunksioni erektil" dhe se ajo sugjeroi se kjo mund të ishte disi një motiv për abuzim. Megjithatë, avokatët e Depp pohojnë se Heard po përpiqej të paraqiste këto prova vetëm për ta vënë atë në siklet në gjykatë.

Ndërkohë, dokumentet e depozituara nga avokatët e Heard pretendojnë se Depp ka tentuar të paraqesë fotot nudo të aktores në provë.

"Zoti Depp në mënyrë të papërshtatshme kërkon të prezantojë prova për çështjet personale të parëndësishme në vijim," thanë avokatët e Heard në një lëvizje, duke renditur si shembuj "fotografitë nudo të Amber Heard" dhe "Punën e shkurtër të Amber si një kërcimtare ekzotike vite përpara se të takonte Depp". 

johnny depp amber heard

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive