LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Ngadalësoni dhe planifikoni lëvizjen tuaj të ardhshme! Horoskopi i së shtunës

Horoskopi 2 dhjetor 2023

2 Dhjetor 2023, 07:23 Nga A.B
Ngadalësoni dhe planifikoni lëvizjen tuaj të ardhshme! Horoskopi
Horoskopi

Dashi

Hidhini idetë tuaja në letër në vend që t’i lini të fluturojnë nga veshi i kundërt në të cilin hynë. Sigurohuni që kjo të mos jetë një copë letre që së shpejti do të hidhet aksidentalisht në koshin e mbeturinave. Idetë tuaja janë të mira – përdorni sot për t’i organizuar ato.

Demi

Situatat e punës nuk ju ecin sot dhe sa më shumë të përpiqeni të shtyni për të pasur gjërat nën kontroll, aq më shumë rezistencë do të hasni. Qetësohuni dhe jini të durueshëm. Mos harroni se i vetmi person që mund të kontrolloni është vetvetja.

Binjakët

Do të ndjeni tërheqjen e bezdisshme të realitetit duke ju thënë të jeni më praktik me idetë tuaja. Sot kjo nuk është një ide e keqe. Do të habiteni me atë që do të gjeni kur të gjeni kohë për të qenë më realistë dhe të mendoni përmes një ideje deri në përfundimin e saj.

Gaforrja

Sot do të bëni hapa të mëdhenj drejt qëllimeve tuaja të karrierës, kështu që mos u dorëzoni para se të keni filluar. Nëse jeni duke kërkuar një punë të re, shanset janë që do ta gjeni. Të paktën, të gjitha intervistat me punëdhënësit e mundshëm do të shkojnë jashtëzakonisht mirë.
Luani

Ju mund të merrni një shuplakë në dore sot sepse nuk jeni aq të besueshëm dhe praktik sa disa nga kolegët tuaj. Mos lejoni që kjo t’ju pengojë. Ndërkohë, mendoni të kaloni në një punë tjetër në të cilën mund të vendosni orarin tuaj dhe të keni më shumë liri të përgjithshme.

Virgjëresha

Pohimet pozitive të të tjerëve në lidhje me aftësitë tuaja do të kenë një efekt të mrekullueshëm valëzues sot. Një koment miqësor dhe një kompliment për punën e dikujt tjetër do të krijojnë një ndjenjë fantastike miqësie që të gjithë do ta shijojnë dhe do t’ju falënderojnë.

Peshorja

Bollëku i dy ditëve të fundit zbehet ndërsa e ndjeni veten duke u detyruar të ktheheni në tabelën e vizatimit. Kuptoni se kjo nuk është një gjë aq e keqe. Ngadalësoni dhe planifikoni lëvizjen tuaj të ardhshme në vend që të vazhdoni në të njëjtën rrugë në të cilën ishit.

Akrepi

Durimi ynë është shpaguar dhe më në fund ju po korrni shpërblimet e punës së palodhur që keni bërë. Mos u ndal tani! Sot është një ditë e mirë për të mbjellë farat për suksesin e ardhshëm, por mos harroni të ndaleni dhe të shpërbleheni për sa larg keni arritur.

Shigjetari

Organizoni të dhënat që keni në vend që të përpiqeni aktivisht për të mbledhur më shumë. Renditni, etiketoni, rregulloni dhe klasifikoni në vend që të grumbulloni më shumë mbi grumbullin e montimit në tryezën tuaj. Të bësh këtë do t’ju bëjë shumë më të përgatitur për ngjarjet dhe mundësitë që vijnë.

Bricjapi

Organizoni një bisedë me një bashkëpunëtor ose punëdhënës me të cilin duhet të flisni sinqerisht. Nuk ka nevojë ta fshihni më zhgënjimin tuaj me këtë person. Qasja juaj e butë, e ndjeshme dhe e dhembshur do të zbusë problemet në marrëdhënien tuaj.

Ujori

Periudha intensive kohore që keni përjetuar kohët e fundit mund t’ju japë një arsye të mirë për të qartësuar marrëdhënien tuaj me partnerin tuaj romantik. Jepini partnerit një hapësirë shumë të nevojshme sot. Nëse nuk e bëni këtë, atëherë mund të zbuloni se do të filloni t’i shqetësoni vërtet nervat e njëri-tjetrit.

Peshqit

Një ndjenjë tensioni dhe konflikti mund ta bëjë marrëdhënien tuaj më të tendosur sot se zakonisht. Të dy do të ndjeni nevojën për të thënë mendimin tuaj, gjë që mund të jetë një gjë shumë e mirë. Problemi i vetëm është se mund të mos shqetësoheni sa duhet për mënyrën se si thoni atë që keni për të thënë. Kjo mund të çojë në ndjenja të lëndimit dhe mosbesimit.

horoskopi

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni