LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Letër djalit për ditëlindje, Elton Deda ndan emocionet: Të dua shumë

Elton Deda ka ndarë emocionet me të birin dhe momentin kur e pa të birin për herë të parë në spital. 

22 Korrik 2022, 20:51 Nga k.m.
Letër djalit për ditëlindje, Elton Deda ndan emocionet: Të
Elton Deda

TIRANË- Kantautori Elton Deda i ka dedikuar një letër të birin, me rastin e ditëlindjes së tij. Me anë të një postimi të bërë në rrjetet e tij sociale, Elton Deda ka ndarë emocionet me të birin dhe momentin kur e pa të birin për herë të parë në spital. E sigurisht nuk ka harruar që t'i tregojë se e do, ndërsa me këshillat është treguar i rezervuar. 

"I dashuri, biri im, Fjord! Ne kete 17 vjetor qe e ke sot do doja te te thoja shume gjera. Ne publik madje. Aty ku fatkeqesisht çdo gje merret per dobesi dhe injoranca mbizoteron pa marre parasysh ndjenjat. Do doja te te sqaroja hipokrizine dhe servilizmin, analfabetizmin dhe shtirjen, te te jepja disa keshilla por jam i pafuqishem. Do jete nga ato bisedat tona te gjata, kur Ti me shpartallon me sinqeritetin tend gjithmone. Aty ku poezia merr fund ne kete dashuri pakushte, kur Ti therrite per here te pare ne kete bote. Ne nje spital, me tet’eme e ngujuar 24 ore pas nje serumi i varur ne nje cope hekuri duke te pare Ty, nje kerthi i vockel mes lotesh. Tashme ti je bere burre, dashuron, je i madh, ke planet e tua per jeten, madje edhe me ngushellon kur kam patur momente te veshtira. Nuk dua te te jap asnje keshille biri im. Je akoma i paster e pa mekate. Por edhe kur ti besh, merri pergjegjesite me vertetesi dhe me besim. Te tjerat kur te flasim. Sot, gezoju ditelindjes. Te dua shume biri im!,"-shkruan Deda në postimin e tij.

POSTIMI I PLOTË:

Elton Deda është baba i një djali nga martesa me Jola Manin, vajzën e çiftit të njohur Pirro dhe Pavlina Manit, e cila jeton prej vitesh në SHBA.

elton deda

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it