LIVE UPDATES
Art&Argëtim

"E bëri të qante para shoqëruesve"/ Zbulohet e vërteta e sherrit mes dy dukeshave të Britanisë së Madhe

Dy dukeshat e Britanisë së Madhe Meghan dhe Middleton kanë pasur një konflikt para dasmës së Middleton. E gjitha kjo ka nisur vetëm se Markle e krahasoi vajzën e saj, Princeshën Charlotte, “në mënyrë të pafavorshme me vajzën e shoqes më të mirë Jessica Mulroney".

22 Korrik 2022, 08:57 Nga s.s
"E bëri të qante para shoqëruesve"/ Zbulohet e
meghan and kate

BRITANI- Arsyet e zënkës mes dukeshave të Britanisë së Madhe, Kate Middleton dhe Meghan Markle sapo janë zbuluar. Gazetari investigativ Tom Bower pretendon në librin e tij “Hakmarrja” se dukesha Middleton “shpërtheu në lot” pasi Markle e krahasoi vajzën e saj, Princeshën Charlotte, “në mënyrë të pafavorshme me vajzën e shoqes më të mirë Jessica Mulroney”, Isabel, gjatë një diskutimi për fustanin e nusërisë para dasmës së Meghan me Princ Harry.

Në librin e tij, shkrimtari pretendon se burime të paidentifikuara i thanë atij se Dukesha e Kembrixhit dhe Dukesha e Sussex nuk ishin dakord nëse duhet të vishnin geta në dasmë. Ai gjithashtu pretendoi se “këmbëngulja” e Meghan ishte “mbështetur” nga ish-shoqja e ngushtë e saj dhe nëna e një tjetër shoqërueseje të nuses Jessica Mulroney, duke shtuar: “Disa do të thonin se Meghan e krahasoi Ivy në mënyrë të favorshme kundër Charlotte”. Disa raportime nga njerëz të pa identifikuar në vitin 2018 pohuan se Meghan e kishte bërë Kate të qante gjatë një sherri për zgjedhjen e fustaneve të shoqërueseve të nuses.

Dukesha e Sussex-it i ka hedhur poshtë këto pretendime në një intervistë e cila tha: "Kate ishte e mërzitur për diçka dhe nuk mendoj se është e drejtë që ajo të hyjë në detajet e kësaj, sepse ajo kërkoi falje. Ajo që ishte e vështirë për t'u kapërcyer ishte fajësimi për diçka që jo vetëm që nuk e bëra, por që më ndodhi mua”. Ndërsa një mik i Princ William dhe Middleton është shprehur: “Ishte një ditë e nxehtë dhe me sa duket pati një grindje nëse shoqërueset e nuses duhet të veshin geta apo jo. Kate, duke ndjekur protokollin, mendoi se duhej. Meghan nuk donte që ata ta bënin këtë”, raporton Daily Mail.

Pas lajmeve të bujshme që qarkullonin nëpër media të ndryshme për sherrin e dy dukeshave, Pallati Kensington lëshoi ​​një deklaratë duke mohuar se mosmarrëveshja kishte ndodhur ndonjëherë dhe duke thënë se artikulli i Tatler kishte “një mori pasaktësish dhe keqinterpretimesh të rreme”. Një vit më pas, Markle e adresoi akuzën kokë më kokë, duke pohuar gjatë intervistës së saj me Oprah Ëinfrey se ishte në fakt Middleton ajo që e bëri të qante. “Ndodhi e kundërta. Të gjithë në institucion e dinin që nuk ishte e vërtetë”, tha Markle. Ajo shtoi gjithashtu se gjithçka filloi vetëm nga fustanet e vajzave me lule. “Më bëri të qaja dhe me të vërtetë lëndoi ndjenjat e mia. Nuk pati një konfrontim. Unë nuk mendoj se është e drejtë që ajo të futet në detaje sepse ajo kërkoi falje dhe unë e kam falur. Ishte një javë vërtet e vështirë e dasmës dhe ajo ishte e mërzitur për diçka, por ajo e kishte atë, dhe ajo kërkoi falje dhe më solli lule dhe një shënim, duke kërkuar falje”, tha ajo.

Por si përfundmi, Markle e quajti kunatën e saj Middleton si një njeri të mirë. Bower ka pranuar se ai ka marrë shumë informacione nga njerëz të ndryshëm për ta shkruar këtë libër, i cili gjithashtu kishte komunikuar edhe me njerëzit që nuk e preferojnë si person dukeshën Meghan, ku kjo e fundit i kishte paralajmëruar njerëzit më të afërt të mos flisnin me të.

meghan markle kate middleton

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE