LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Amber Heard apelon urdhrin e pagesës mbi 10 milionë dollarë për shpifjen ndaj Depp

Gjyqi i famshëm i Amber Heard dhe Johnny Depp zgjati 6 javë. Amber Heard apeloi vendimin e një gjykate të Virxhinias duke e urdhëruar atë t'i paguajë Depp mbi 10 milionë dollarë gjatë një gjyqi të profilit të lartë

22 Korrik 2022, 15:33 Nga s.s
Amber Heard apelon urdhrin e pagesës mbi 10 milionë dollarë
Johnny Depp dhe Amber Heard

SHBA- Amber Heard të enjten apeloi vendimin e një gjykate të Virxhinias duke e urdhëruar atë t'i paguajë ish-bashkëshortit Johnny Depp mbi 10 milionë dollarë gjatë një gjyqi të profilit të lartë për shpifje që ekspozoi punën e brendshme të martesës së tyre të trazuar.

Avokatët e Heard depozituan dokumente në gjykatën e qarkut Fairfax, ku një gjyq prej 6 javësh paraqiste dëshmi të ndryshme nga Heard dhe Depp. Dokumenti njofton gjykatën e apelit të Virxhinias që Heard synon të apelojë vendimin, si dhe vendimet që gjyqtari mori pas vendimit, duke përfshirë refuzimin e kërkesës së Heard për të anuluar vendimin dhe për të hedhur poshtë padinë ose për të urdhëruar një gjykim të ri, raporton The Guardian.

“Ne besojmë se gjykata bëri gabime, prandaj ata penguan një vendim të drejtë në përputhje me amendamentin e parë. Ne po apelojmë vendimin. Ne e kuptojmë se regjistrimi i sotëm do të ndezë zjarret në Twitter, ka hapa që duhet të ndërmarrim për të siguruar drejtësi dhe drejtësi”, tha një zëdhënës i Heard në një deklaratë.  Depp e paditi Heard-in për një shpifje të bërë në dhjetor në vitin 2018 që ajo shkruajti në gazetën “The Washington Post” duke e përshkruar veten si "një figurë publike që përfaqëson abuzimin në familje".

Heard paraqiti kundërpadi, duke pretenduar se ish-avokati i Depp po gënjente duke i karakterizuar publikisht akuzat e saj për abuzim si një mashtrim. Gjyqtarët urdhëruan që Heard t'i paguante aktorit 10 milionë dollarë si dëmshpërblim dhe 5 milionë dollarë për dëmshpërblim. Dëmet ndëshkuese u reduktuan në 350 mijë dollarë nën një kufi shtetëror, ndërsa Heard mori vetëm 2 milionë dollarë për kundërpadinë e saj.

3 muaj më parë aktori Johnny Depp dëshmoi në gjykatën në Fairfax, Virxhinia në çështjen e shpifjes kundër ish-bashkëshortes së tij Amber Heard. Depp diskutoi ndryshimin e natyrës së marrëdhënies së tij me Heard. Ai e akuzoi aktoren për thirrje dhe komente nënçmuese për të në disa raste në marrëdhëniet e tyre.

johnny depp johnny deep dhunon amber heard amber heard

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë