LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Pas 40 vitesh karrierë, aktori Hugh Grant bën filmin e parë Comic-Con me Dungeons & Dragons

Aktori Hugh Grant bën filmin e parë Comic-Con me Dungeons & Dragons pas 40 vitesh karrierë.

22 Korrik 2022, 14:49 Nga s.s
Pas 40 vitesh karrierë, aktori Hugh Grant bën filmin e parë
Aktori Hugh Grant

SHBA- Në një karrierë prej 40 vitesh, aktori Hugh Grant ka qenë i ftuar në pothuajse çdo ngjarje filmike, por kjo është hera e tij e parë në filmin Comic-Con me Dungeons & Dragons i cili do luajë si veteran. "Ne u përpoqëm të vinim me sens dhe sensibilitet. Por ne u larguam”, tha ai në Qendrën e Konventave në San Diego. Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves do të publikohet në vitin 2023.

Kur moderatori i panelit pyet nëse Grant është vërtet një fans i përjetshëm i D&D, një aktor tjetër ka bërë shaka duke thënë: "Unë mendoj se ai e ngatërroi atë me S&M". Pas përfundimit të panelit ai rrëfen se fillimisht nuk e kishte menduar se ky do të ishte filmi i tij. "Dy Jonathanët që e shkruan dhe e drejtuan atë duhet të kenë qenë shumë të zhytur në Monty Python apo diçka tjetër, sepse ishte një skenar qesharak”, tha Grant, raporton BBC.

Ndërsa një bashkë-skenarist dhe regjisor, John Francis Daley tha: "Ishte shumë e rëndësishme për ne që të siguroheshim që ne e kalonim saktë vijën midis humorit dhe sigurimit që aksionet të ishin të larta dhe drama të ishte e vërtetë. Kështu që kjo ishte sfida e vërtetë". Filmi vjen nga loja e roleve Dungeons and Dragons. "Unë nuk mendoj se dikush ka nevojë të dijë asgjë për Dungeons and Dragons për ta shijuar atë. Më kujtoi filmat që kam dashur nga vitet 80, të cilët përfshinin të gjitha fushat. Qesharak. Trishtues. Dritë. Errësirë. Të bëjnë të ndihesh i lumtur për botën dhe të argëtohesh”, thotë udhëheqësi i filmit Chris Pine, i cili luan bard Edgin.

Pas 40 vitesh karrierë, aktori Hugh Grant bën filmin e parë
Pjesa më e madhe e filmit është xhiruar në Irlandën e Veriut

Dy klipet ekskluzive dhe traileri i Comic-Con publikuan në internet menjëherë pas ngjarjes e cila mori komente pozitive. "Fansat kanë më shumë rëndësi për ne. Nëse ne kemi arritur t’i bëjmë ata të lumtur, atëherë e dimë se kemi pasur sukses në nivelin bazë", thotë skenaristi dhe regjisori Jonathan Goldstein. Michelle Rodriguez, e cila luan në këtë film tha: "Unë pashë filmin e fundit Dungeons and Dragons, dhe ishte disi i rremë. Ishte një lloj shakaje ha ha, por në të vërtetë nuk ishte aq qesharake. Nuk i kushtoi respekt trashëgimisë që është Bota e birucave dhe dragonjve, dhe për mua, dikush që e shijon vërtet lojën dhe i pëlqen të luajë me role atëhere e kupton se sa e bukur mund të jetë. Ishte vërtet magjike të kishe këta djem që dhanë një dashuri të tillë. Mund të thuash se ata me të vërtetë kujdeseshin për atë që po krijonin, dhe ata erdhën në këtë me një respekt të tillë”.

hugh grant

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë