LIVE UPDATES
Art&Argëtim

FOTO/ Gwyneth Paltrow pozon e zhveshur në ditëlindjen e saj të 50-të

Gwyneth Paltrow mbush 50 vjeç sot, më 27 shtator. Ylli i Hollivudit e cila me kalimin e kohës po përfshihet gjithnjë e më shumë në rrjetet sociale, ka ndarë me ndjekësit e saj online një foto plot kuptim, me rastin e ditëlindjes së saj. 

27 Shtator 2022, 20:40 Nga s.s
FOTO/ Gwyneth Paltrow pozon e zhveshur në ditëlindjen e saj të
Gwyneth Paltrow

SHBA- Gwyneth Paltrow mbush 50 vjeç sot, më 27 shtator. Ylli i Hollivudit e cila me kalimin e kohës po përfshihet gjithnjë e më shumë në rrjetet sociale, ka ndarë me ndjekësit e saj online një foto plot kuptim, me rastin e ditëlindjes së saj. Nëpërmjet profilit të saj në Instagram, aktorja fituese e Oskarit ka postuar një foto të sajën, përmes së cilës dëshiron të tregojë se po hyn në dekadën e “artë” të jetës së saj.

E zhveshur, Gwyneth Paltrow ka të gjithë trupin e saj të lyer me bojë ari e cila shihet e mbështetur në një kuti të bardhë, duke mbajtur kokën me dorë. Duke mbishkrimin e postimit të saj, ylli i "Shakespeare in Love thjesht shkroi numrin '50' dhe shtoi dy yje të artë. Që në minutat e para të postimit, fotoja e Paltrow-it të zhveshur dhe të artë mori dhjetëra mijëra pëlqime dhe komente me urime. “Ndjej të njëjtën dëshirë që kisha në të 30-at e mia”, tha ajo në një intervistë të fundit

FOTO/ Gwyneth Paltrow pozon e zhveshur në ditëlindjen e saj të
Gwyneth Paltrow

Pak para ditëlindjes së saj të 50-të, Gwyneth Paltrow vendosi të flasë hapur dhe të përfaqësojë të gjitha gratë që po i afrohen dekadës së pestë.

“Ndjej të njëjtën dëshirë që kisha në të 30-at e mia. Nuk e kam kuptimin e kohës që ka kaluar. Ka diçka tek unë që e bën jetën kaq të ëmbël dhe që nuk ndryshon fare", tha Gwyneth përmes faqes së internetit Goop.

Ajo vazhdoi duke thënë se pavarësisht se punon në një industri që promovon mirëqenien, jetëgjatësinë dhe energjinë, ajo është plotësisht e vetëdijshme për kalimin e kohës dhe e pranon realitetin.

“Edhe pse ndjek mirëqenien dhe jetëgjatësinë, duke u përpjekur të parandaloj konsumimin e trupit dhe dobësimin e muskujve, kam një mantra që më bën ta pranoj realitetin ashtu siç është. I pranoj plagët në lëkurën time, si dhe rrudhat e mia. Unë e pranoj trupin tim dhe heq dorë nga nevoja për të qenë perfekt. Unë sfidoj gravitetin, sfidoj logjikën, sfidoj gjithë njerëzimin. Më pranoj, pikërisht ashtu siç jam”, tha ajo.

Edhe nëse i ka shkuar në mendje se do të donte ta kthente kohën pas, ajo nuk është më e interesuar të rregullojë asgjë në jetën e saj. Vetëm për ta jetuar ashtu siç është.  “Nuk jam i sigurt se do të doja të kthehesha pas në kohë për të korrigjuar disa gabime. Gjithçka që bëra gjatë gjithë këtyre viteve ishte habia për gjëra të ndryshme, të cilat përfundimisht më bënë të kërkoja një version më të mirë të vetes”, tha ajo, raporton protothema.gr.

Që në moshë shumë të re, ajo ishte e interesuar të vendoste synime dhe kufij në jetën e saj. Tani, ajo thjesht dëshiron të ndihet e lirë të bëjë çfarë të dojë. “Do të doja një largim të vogël. Do të doja ta bëja ciklin tim më të shkurtër, të gatuaj më shpesh dhe të kuptoj më shumë nga gjërat e paqarta. Do të doja t'i zbuloja gjithnjë e më shumë burrit tim, edhe nëse kjo më tremb. Do të doja të këndoja më shumë, edhe nëse tani e bëj vetëm në dush. Do të doja t'i kërkoja falje kujtdo që ka pasur ndonjëherë një përvojë negative me mua", tha Gwyneth Paltrow.

Në mbyllje, ajo përmend se tani e tutje pushon së menduari për gabimet e saj dhe tani e tutje mëson të dojë si të mirën ashtu edhe të keqen e vetes. Ai dëshiron të evoluojë, të mësojë dhe të pranojë përparimin natyror të gjërave.

“Dua të më njoh 100%. Unë nuk jam perfekt, jam i padurueshëm, u bërtas shoferëve të tjerë, gënjej kur nuk dua të lëndoj dikë, por jam edhe qesharake dhe bujare. Unë jam i zgjuar dhe i guximshëm. Më pëlqen të kërkoj dhe kur dua, marrësi e kupton atë thellësisht. Unë jam të gjitha këto bashkë”, tha ajo.

gwyneth paltrow

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 27 Shtator 2022, 09:55

ALBtelecom & ONE drejt bashkimit

Robert Budafoki TIRANË- Investitori hungarez, 4iG, synon t’i japë Shqipërisë një rëndësi strategjike dhe ta bë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre