LIVE UPDATES
Art&Argëtim

FOTO/ Pas gjyqit me Amber Heard, Johnny Depp nis romancën me me avokaten e tij

Sipas raportimeve të mediave, aktori i famshëm Johnny Depp thuhet se po takohet me një avokate me bazë në Londër të quajtur Joelle Rich, e cila e përfaqësoi atë gjatë gjyqit me gazetën The Sun në vitin 2018, ku humbi. Një burim tha për median Us Weekly se gjërat mes tyre janë serioze, ku mund të kenë nisur një romancë dashurie.

22 Shtator 2022, 21:47 Nga s.s
FOTO/ Pas gjyqit me Amber Heard, Johnny Depp nis romancën me me avokaten e
Johnny Depp dhe Joelle Rich

SHBA- Sipas raportimeve të mediave, aktori i famshëm Johnny Depp thuhet se po takohet me një avokate me bazë në Londër të quajtur Joelle Rich, e cila e përfaqësoi atë gjatë gjyqit me gazetën The Sun në vitin 2018, ku humbi. Një burim tha për median Us Weekly se gjërat mes tyre janë serioze, ku mund të kenë nisur një romancë dashurie.

Rich ishte një nga avokatët që punoi në çështjen e Depp kundër gazetës në Mbretërinë e Bashkuar pasi ai paditi median për shpifje në 2018, por ajo nuk ishte pjesë e ekipit ligjor që e përfaqësoi atë në gjyqin e tij për shpifje kundër ish-gruas Amber Heard në fillim të këtij viti, që u mbajt në SHBA.

Ajo ishte e pranishme në sallën e gjyqit në Virxhinia për të treguar mbështetjen e saj për të nominuarin për Oscar. “Nuk kishte asnjë detyrim profesional që të ishte atje. Ishte personale”, tha burimi duke shtuar se dyshja u takuan në mënyrë diskrete gjatë fazave të hershme të romancës së tyre, raporton pagesix.

FOTO/ Pas gjyqit me Amber Heard, Johnny Depp nis romancën me me avokaten e
Johnny Depp dhe Joelle Rich

Sipas raportimit të PageSixm, avokatja me bazë në Londër është e ndarë dhe divorci i saj mund të mos jetë finalizuar ende. Para 4 muajsh, Depp, 59 vjeç, ndezi thashethemet për romancë me një avokat tjetër, Camille Vasquez, e cili e përfaqësoi atë në gjyqin e tij fitues për shpifje në SHBA kundër ish-gruas së tij Amber Heard.

Vasquez i quajti thashethemet si akuzat "seksiste" dhe "joetike". Ajo vuri në dukje se ylli i "Pirates of the Caribbean" kishte qenë miku dhe klienti i saj për katër vjet e gjysmë.

“Unë kujdesem shumë për klientët e mi dhe padyshim që jemi afruar. Por kur them 'ne', kam parasysh të gjithë ekipin, dhe sigurisht që përfshin Johnny. Është gjithashtu një akuzë joetike që po bëhet. Është seksiste. Është për të ardhur keq, dhe është zhgënjyese, por në të njëjtën kohë, vjen me territorin. Nuk mund të them se isha aq i befasuar", tha ajo për People në qershor.

 

 

 

johnny depp joelle rich amber heard

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra