LIVE UPDATES
Art&Argëtim

FOTO/ Pas ndarjes me Pique, Shakira mbështet djalin e saj Milan në ndeshjen e tij të bejsbollit.

 Pas ndarjes nga futbollisti, Shakira pati shumë mbështetje nga të gjithë njerëzit që e rrethonin, të mërkurën teksa po shikonte ndeshjen e bejsbollit të djalit të saj 11-vjeçar në Barcelonë, Spanjë.

22 Shtator 2022, 20:44 Nga s.s
FOTO/ Pas ndarjes me Pique, Shakira mbështet djalin e saj Milan në
Shakira dhe djemtë e saj

SHBA- Pas ndarjes nga futbollisti, Shakira pati shumë mbështetje nga të gjithë njerëzit që e rrethonin, të mërkurën teksa po shikonte ndeshjen e bejsbollit të djalit të saj 11-vjeçar në Barcelonë, Spanjë.

Yllit të popit kolumbian 45-vjeçar iu bashkuan shumë të rritur, të cilët e rrethuan atë në një stol, ndërsa kapën ndeshjen me Milanin, nëntë vjeç, raporton Daily Mail.

Dalja e saj familjare vjen një javë pasi këngëtarja u pa jashtë një firme ligjore me ish-partnerin e saj Gerard Piqué, 35 vjeç, mes përpjekjeve të tyre për të zgjidhur procedurat e divorcit pas ndarjes së tyre tronditëse në qershor.

Shakira dukej e relaksuar, e cila ishte veshur me një bluzë jeshile të errët, të cilën e kombinoi me pantallona të holla me model kamuflazhi që theksonin linjat e saj dhe me një palë syze.

FOTO/ Pas ndarjes me Pique, Shakira mbështet djalin e saj Milan në
Shakira

Shakira u ul në një stol prej betoni pas një gardh metalik ndërsa shikonte ndeshjen ndërsa dielli filloi të perëndonte. Pranë saj ishte një burrë i moshuar i veshur me një këmishë me vija, xhinse dhe trajnerë Nike të kuq, të bardhë dhe të zi.

Një grua e ulur në anën tjetër ishte e veshur me një bluzë të zezë, ku të dyja po shijonin pijet e tyre të gazuara. Teksa djali i saj po luante, nuk i ka munguar vëmendja dhe dashuria e saj as djalit të vogël, ku shihej shumë e lumtur pranë tij.

FOTO/ Pas ndarjes me Pique, Shakira mbështet djalin e saj Milan në
Sahkira dhe djali i saj

Këngëtarja dhe futbollisti u ndanë pas 12 vitesh, të cilët kanë edhe dy fëmijë së bashku Milanin dhe Sashën. Futbollisti është lidhur me një 23-vjeçare. Ditën e djeshme, ajo ka folur për herë të parë për ndarjen e saj nga futbollisti e cila është shprehur:

“Është vërtetë e vështirë të flasësh për jetën personale pasi është hera e parë që flas në një intervistë për këtë situatë. Kam qëndruar e heshtur. Është e vështirë të flasësh, veçanërisht sepse jam ende duke e përjetuar, dhe sepse ndarja jonë nuk është një ndarje e rregullt. Ka qenë e vështirë jo vetëm për mua, por edhe për fëmijët e mi. Shumë e vështirë”.

 

shakira shakira ndahet nga piques

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra