LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Fazë tranzicioni, shtrëngoni dhëmbët! Dilni nga gjumi letargjik i ndjenjave, horoskopi ditor

Dosja.al ju sjell parashikimin e horoskopit për ditën e sotme, 27 qershor 2022

27 Qershor 2022, 07:00 Nga A.B
Fazë tranzicioni, shtrëngoni dhëmbët! Dilni nga gjumi
Horoskopi

Dashi
Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill
Kjo e hënë është një nga ato ditë që ju shkon për shtat sepse ecën me moton ditë e re-javë e re, fillim i ri. Shtoji kësaj dhe faktin që Hëna ju buzëqesh. Në punë përpiquni të shmangni diskutimet e panevojshme.

Demi
Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj
Jeni zhytur në pështjellim, koka po ju zien nga konfuzioni, keni arritur në pikën që nuk jeni të qartë as me veten tuaj. Çfarë po bëni kështu? Sa për punën, fort e më fort vazhdoni dhe rezultatet nuk do të vonojnë shumë.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor
Duket sikur jeni zhytur në një gjumë letargjik sa i përket ndjenjave. Emocionet janë bërë bingo, duket sikur ju dhe emocioni jeni armiq për bë. Çohuni dhe shkunduni, zgjojini tani! Hidhini një sy dhe çështjeve të punës sepse ka acarime me disa kolegë. Më e pakta që mund të bëni është shpërfillja.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik
Jeta dhe dashuria tashmë ju kanë vënë në provë, por mos u dorëzoni. Në punë duhet të përshpejtoni pak gjërat nëse doni të keni rezultate.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht
Miqësitë janë më të rëndësishme për ju sesa dashuria, por mbase mund të bëni disa përjashtime tani e tutje, do të ishte mirë. Nëse jeni të vetëpunësuar, do të ketë mundësi të shkëlqyera në të ardhmen e afërt.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator
Disa situata të së shkuarës vazhdojnë të dalin në sipërfaqe me këmbëngulje. Puna po shkon mirë, vazhdoni kështu, sepse edhe Jupiteri ju buzëqesh.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor
Dashuria nuk do të vonojë, ndërkohë vazhdoni të kultivoni miqësi, ata duhen përherë. Puna mezi po ecën përpara, jeni të lodhur, keni nevojë për pushim.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor
Emocionet do të rriten sepse Hëna po hyn në shenjën tuaj. Situatë pozitive astrologjike edhe për punë dhe biznes gjatë gjithë javës.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor
Ka diçka që ju shqetëson, zbuloni se çfarë është, duke pasur parasysh se diçka po ju gërryen. Vetëtensioni dhe meraku që keni ju bëjnë të punoni më mirë, por mos e teproni.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar
Çfarë mund të jetë më mirë se një arratisje e këndshme me partnerin/en tuaj fundjavën e ardhshme? Puna duhet të rritet për një sprint përfundimtar përpara festave.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt
Emocione të ulëta dhe humor jo shumë të lartë, diçka nuk po shkon siç duhet. Puna do të vijë në fund të muajit.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars
Jeni në një fazë tranzicioni, do të bënit mirë të shtrëngoni dhëmbët. Puna ju streson, keni nevojë të udhëtoni dhe të shihni gjëra të reja.

horoskopi ditor horoskopi

Sondazh

Poll

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari