LIVE UPDATES
Art&Argëtim

"Çfarë nderi dhe përgjegjësie të jesh vajza jote", Lori Hoxha dedikim prekës të atit për ditëlindje

Në atë që do të ishte 54-vjetori i Tanit të Topit, vajza e tij e madhe, Lori Hoxha ka mbajtur një fjalim tepër prekës dhe emocionues dedikuar të atit.

19 Tetor 2022, 14:04 Nga d.a.
"Çfarë nderi dhe përgjegjësie të jesh vajza
Lori dhe Dritasn Hoxha

TIRANË-16 tetori është festuar në mënyrë të veçantë në Top Channel pasi përkon me ditëlindjen e themeluesit të saj Dritan Hoxha.

Në atë që do të ishte 54-vjetori i Tanit të Topit, vajza e tij e madhe, Lori Hoxha ka mbajtur një fjalim tepër prekës dhe emocionues dedikuar të atit.

Teksa përshëndeti dhe falenderoi të gjithë të ftuarit për gjithë arritjet e sukseset e deritanishme duke falenderuar këdo që ka kontribuar në to, Lori rikujtoi me zë të lartë se ç'nder dhe ç'përgjegjësi është të jesh vajza e një njeriu si Dritan Hoxha.

“Çfarë nderi, çfarë kënaqësie, çfarë privilegji, çfarë vështirësie, çfarë lufte, çfarë bekimi dhe çfarë mallkimi paska qenë të vije në jetë si vajza e Dritan Hoxhës. U zgjova sot në ditën tënde - të cilën kemi vite që s’e festojmë dot më bashkë dhe kujtime sesi që nga Rozafa e deri te Sheratoni më mbaje krah teje teksa festoje përvjetorin tënd dhe bëje pjesë të tij bashkëpunëtorë të ndryshëm. Energjia jote që herë-herë të mbyste e herë-herë të ngrinte në qiell nuk mungonte në tavolinat e të gjithëve që festonin për ty dhe për vete.

U zgjova sot me mall, por edhe me inatin që nuk më përgatite dhe të ma kaloje stafetën ti. Megjithëse dyshoj që do të ma kaloje kaq herët, sepse sot do ishe vetëm 54 vjeç. Nëse të kam njohur aq sa duhet në ato 14 vitet e shkurtra, besoj që do të ndiheshe i sfiduar nga unë. Megjithëse, ja ku jemi dhe unë stafetën e mora vetë, me dëshirë dhe me luftë"- tha Lori. 

Dritan Hoxha, themeluesi i televizionit Top Channel, u bë i njohur si një ndër njerëzit më inovativ në botën e televizionit i cili ndërroi jetë më 23 maj të 2008 nga një aksident tragjik. Bashkëshortja e tij Vjollca së bashku me vajzat Lorin dhe Sarën kanë marrë përsipër drejtimin e televizionit pas vdekjes së tij.

lori hoxha dritan hoxha

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 18 Tetor 2022, 11:03 f.g

A po i influencon Disney emrat e bebeve?

Foto ilustrim Noah është emri më popullor për bebet djem duke i dhënë fund mbretërimit të "Oliver", sipas të d...

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve