LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Nostalgjikë...mbahuni! Tani "Teletubbies" do i shihni në Netflix

Episodet e reja të Teletubbies 26 do të dalin në ekran më 14 nëntor dhe është ringjallja e dytë për shfaqjen ikonë britanike, e cila u shfaq për herë të parë midis viteve 1997 dhe 2001.

19 Tetor 2022, 11:21 Nga I.A
Nostalgjikë...mbahuni! Tani "Teletubbies" do i shihni në
Teletubbies

ANGLI- Netflix ka publikuar trailerin e parë për rifillimin e Teletubbies, me aktorin Titus Burgess që shërben si narratori i ri i tij. Dailymail shkruan se Tinky Winky, Dipsy, Laa-Laa dhe Po janë të gjithë të pranishëm dhe korrektë për ringjalljen, siç është dielli me fytyrë nga foshnja e shfaqjes, shtëpia futuriste e personazhit në Teletubbyland, si dhe ushqimet e tyre të preferuara, krem ​​kremi dhe bukë e thekur.

Episodet e reja të Teletubbies 26 do të dalin në ekran më 14 nëntor dhe është risjellja e dytë për shfaqjen ikonë britanike, e cila u shfaq për herë të parë midis viteve 1997 dhe 2001. U risollën në vitin 2015 dhe doli sërish nga ekranet në 2018. Krijuesja e shfaqjes, Anne Wood, u raportua të kishte një vlerë prej 170 milionë dollarësh në vitin 2000, me risjelljen e hitit të saj më të madh nga Netflix që do t'i frynte edhe më shumë arkat e saj.

Të rriturit u tronditën nga episodet e pakuptimta, pa komplote, por ata rezultuan një sukses i madh me audiencën e synuar parashkollore si dhe studentët dhe rrëqethësit, të cilët shijuan ngjyrat psikadelike dhe zhurmat e çuditshme të serialit. Teletubbies bënë rikthimin e tyre madhështor në një trailer për rinisjen e ardhshme të Netflix-it të shfaqjes së kultit të viteve '90 të martën përpara debutimit të tij në nëntor.

Personazheve shumëngjyrësh, duke përfshirë Tinky Winky, Dipsy, Laa-Laa dhe Po do t'i bashkohet tregimtari Tituss Burgess i famës Unbreakable Kimmy Schmidt këtë herë. Ata shihen duke shëtitur nëpër fushat baritore të Teletubbyland. Por ndryshe nga shfaqja origjinale e cila u filmua në një set të vërtetë në natyrë në Angli qëndrimi i Netflix për vendndodhjen duket të jetë i krijuar nga kompjuteri.

titus burgess tinky winky dipsy laa-laa po

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 18 Tetor 2022, 11:03 f.g

A po i influencon Disney emrat e bebeve?

Foto ilustrim Noah është emri më popullor për bebet djem duke i dhënë fund mbretërimit të "Oliver", sipas të d...

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni