LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Demi Lovato alarmon fansat: Jam shumë e sëmurë, nuk mund të ngrihem nga shtrati

Mesazhi shqetësues i këngëtares alarmoi fansat e saj të cilët nxituan të shkruanin mesazhe inkurajuese dhe mbështetje në rrjetet sociale.

14 Shtator 2022, 17:18 Nga e.k
Demi Lovato alarmon fansat: Jam shumë e sëmurë, nuk mund të
Demi Lovato

KILI- Këngëtarja Demi Lovato ka alrmuar fansat me postimin e saj të fundit ku shkruan se është e sëmurë rendë dhe nuk lëviz dot nga shtrati. Aktualisht këngëtarja ndodhet në Kili në një turne, ku ndau me fansat në rrjetet sociale disa story, të cilat më pas u fshinë  
Në ditën e performancës së saj në Santiago de Chile këngëtarja 30-vjeçare u shpreh:

“Do të më duhet gjithë ndihma juaj. Do ta drejtoj shpesh mikrofonin drejt publikut sepse kam shumë pak zë”.

Se cili është problemi i vërtetë shëndetësor i ish-yllit të Disney-t nuk dihet, por duket se artistja ka vendosur ta mbyllë me përformancën live dhe turneun.
Mesazhi shqetësues i këngëtares alarmoi fansat e saj të cilët nxituan të shkruanin mesazhe inkurajuese dhe mbështetje në rrjetet sociale.
“Demi Lovato do të thotë e gjithë bota për mua… por unë gjithmonë kam pasur këtë ndjenjë të tmerrshme sa herë që ajo shkon në turne, ajo nuk është mirë mendërisht apo fizikisht”, shkroi në Twitter një fans, duke shtuar se gjithçka që duan është që këngëtarja të të jetë “e lumtur dhe e shëndetshme”.

“Ne të duam Demi, nuk je vetëm. Mos harroni se ju dhe shëndeti juaj jeni mbi gjithçka”, kanë shtuar fansat e tjerë duke përdorur hashtagun “ LoveYouDemi”.
Pas një adoleshence të karakterizuar nga përdhunimi, kur ishte vetëm 15 vjeç, siç tregoi ajo vetë në “Dancing ëith the Devil”, një dokumentar autobiografik i publikuar në vitin 2021 për Lovato-n, vitet e fundit gjithashtu kanë qenë të trazuar.

“Kam humbur virgjërinë time për shkak të dhunës seksuale”, zbuloi ish-ylli i Disney-t.
Në luftën kundër varësisë nga droga, këngëtarja për pak humbi jetën në vitin 2018 pas një mbidoze, e cila i shkaktoi tre goditje në tru dhe një atak në zemër.

“Mjekët më thanë se nëse do të vononin edhe 10 minuta do të vdisja”, tha këngëtarja në  dokumentarin, ku ajo tregon se si ajo mbidozë e la atë me dëmtime të përhershme të trurit aq shumë sa nuk mund të drejtonte më dhe kishte vështirësi në lexim. Ajo rrëfen se ishte sërish viktimë e dhunës seksuale nga ai që i shiti drogën dhe përfitoi nga konfuzioni i saj.
Prej vitesh ajo ka ndjekur rrugë rikuperimi dhe rehabilitimi dhe me albumin e fundit, të publikuar pak javë më parë, duket se ka gjetur sërish lumturinë, pasi ka bërë të ditur gjithashtu se më në fund ishte plotësisht esëll dhe ka një mënyrë jetese të shëndetshme.
Megjithatë, diçka nuk shkon me të dhe njoftimi i fundit për një lamtumirë të mundshme me muzikën është konfirmimi i trishtuar.

demi lovato

Sondazh

Poll

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike