LIVE UPDATES
Art&Argëtim

FOTO/ Çmim marramendës, Kim Kardashian vë në shitje shtëpinë e saj në Kaliforni

Kim Kardashian ka vënë në shitje shtëpinë e saj në Hidden Hill, në Kaliforni. Çmimi i shtëpisë pritet të jetë mbi 5 milionë euro.

14 Shtator 2022, 08:38 Nga s.s
FOTO/ Çmim marramendës, Kim Kardashian vë në shitje
Kim Kardashian

SHBA- Kim Kardashian është një ndër personazhet më të njohura në të gjithë botën, e cila gjithmonë është kryefjala e medivae të ndryshme botërore. Së fundmi, ajo ka vënë në shitje shtëpinë e saj në Hidden Hill, në Kaliforni. Çmimi i shtëpisë pritet të jetë mbi 5.3 milionë dollarë.

Shtëpia e Kardashian ka katër dhoma të gjumit, katër banjo, ndërsa sipërfaqja në tërësi është 3,874 metra katrorë. Jashtë shtëpisë është një pishinë dhe një zonë me “spa”. Këtë shtëpi, Kardashian e bleu në tetor të vitit 2019 për 1.6 milionë dollarë apo 1.5 milionë euro, raporton Daily Mail.

Kim Kardashian dhe bashkëshorti Kanye West i dhanë së fundmi fansave një ide të ambienteve të brendshme të shtëpisë së tyre 60 milionë dollarëshe në Los Angeles, ndërsa Kim në një intervistë mbi dizajnin e shtëpisë së tyre pranoi se nuk e ka përdorur kurrë pishinën masive që besohet se ka kushtuar 50 mijë dollarë.

FOTO/ Çmim marramendës, Kim Kardashian vë në shitje
Shtëpia e Kim Kardashian

Çifti jetoi aty me katër fëmijët e tyre pasi e ka blerë për 20 milionë dollarë në vitin 2013 para se niste rinovimet e gjera nga brenda, që kanë zgjatur thuajse katër vjet. Familja u zhvendos në shtëpi në vitin 2017 dhe fansat vazhdimisht janë habitur me atë që çifti ndan me ta në rrjetet sociale.

Reperi Kyane West, 42 vjeç, insiston se stili i shtëpisë është i tipit “manastir belg futurist” që është frymëzuar nga fëmijët e tyre bija North, 6 vjeçe, djali Saint,4, bija Chicago 2, dhe tetë-muajshi Psalm. Ai tha: “North ka qenë frymëzimi për dizajnin e shtëpisë sonë”.

kim kardashian kanye west shba kaliforni

Sondazh

Poll

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet