LIVE UPDATES
Aktualitet

Vdiq tragjikisht në aksidentin në Itali! Identifikohet 24-vjeçari shqiptar, kryebashkiaku i Massa Lombarda: U trondita nga lajmi

Për 24-vjeçarin, i cili ishte ulur në sediljen e përparme, nuk mund të bënin asgjë, pasi vdiq në vend.

9 Maj 2023, 08:20 Nga A.B
Vdiq tragjikisht në aksidentin në Itali! Identifikohet
Qerim Gjepali

ITALI- Qerim Gjepali është 24-vjeçari me origjinë shqiptare me banim në Massa Lombarda i cili humbi jetën në aksidentin rrugor të ndodhur mbrëmjen e vonë të së dielës në via Graziadei në Imola. Sipas mediave italiane, ngjarja ndodhi rreth orës 23:00, ku i riu ndodhej në një makinë 'Mercedes CLK' në shoqërinë e dy shokëve, kur makina e drejtuar nga një 21-vjeçar shqiptar gjithashtu nga Massa Lombarda. Ata po udhëtonin në drejtim të via Lughese, në kryqëzimin me via Banfi, mirëpo mjeti ndryshoi korsi duke dalë në atë të kundërtën.

Makina doli nga rruga, duke kaluar shtegun e biçikletave, duke dëmtuar një tabelë rrugore dhe duke u përplasur me një pemë. Për 24-vjeçarin, i cili ishte ulur në sediljen e përparme, nuk mund të bënin asgjë, pasi vdiq në vend.

Kalim i rrezikshëm

Dy personat e tjerë që ndodheshin në makinë mbetën të plagosur, por jo në gjendje të rëndë. I riu që drejtonte makinën u transportua me helikopter në spitalin Maggiore në Bolonja, por jeta e tij nuk ishte në rrezik, ndërsa pasagjeri tjetër, një djalë 23-vjeçar rumun me banim në Lugo, u dërgua në urgjencë. 

Gjepali jetonte në Massa Lombarda, ku mbërriti në vitin 2016. Më pas u anulua nga zyra e gjendjes civile për shkak të mosdisponueshmërisë, për t'u kthyer në vitin 2021. Familja jeton gjithashtu në komunën e Ravenës. 

Ai jetonte në qendër, por unë nuk e njihja drejtpërdrejt"- komenton kryebashkiaku i Massa Lombarda, Daniele Bassi. "Kur dëgjova lajmin u trondita, sepse këto janë ngjarje që nuk do të donte t'i dëgjonte kurrë, sidomos kur kanë të bëjnë me një djalë kaq të ri. I shpreh afërsi dhe ngushëllime të përzemërta në emër timin, administratës bashkiake dhe mbarë qytetit familjes në një moment kaq të trishtë për ta”.- shtoi më tej ai./Dosja.al

qerim gjepali

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve