LIVE UPDATES
Aktualitet

HORRORI në Itali, shqiptari qëlloi ish-gruan me thikë/ Si ndodhi ngjarja, flet e plagosura

Fëmijët i janë besuar nënës, ndërsa muajt ​​e fundit Begaj është përpjekur të gjejë një kompromis me ish-partneren e tij. E enjtja është dita e madhe. Ata shkojnë në studion ligjore dhe bien dakord për gjithçka. Fundjavë alternative, gradualisht vizita gjithnjë e më të shpeshta nga babai.

10 Korrik 2022, 12:43 Nga k.m.
HORRORI në Itali, shqiptari qëlloi ish-gruan me thikë/ Si ndodhi
Momenti kur gruaja dërgohet në spital

ITALI- "Ku janë fëmijët e mi, si janë?,"- me lotët që i rrjedhin në fytyrë, e reja shqiptare e goditur me thikë disa ditë më parë kërkon të shohë të vegjlit e saj. Gruaja është shtruar tani në spitalin Sant'Andrea në La Spezia, me plagë që do të shënojnë lëkurën e saj përgjithmonë. Ajo është ende në gjendje serioze, por nga shtrati ka pyetjet e para për avokatin e saj Massimiliano Leccese lidhur me fëmijët, ndërsa nuk pushon së qari.

Ndërkohë, disa qindra metra më tutje, ish-partneri i saj Sokol Begaj, 37 vjeç, ndodhet në qeli, ku pret dënimin për vrasje të mbetur në tentativë.

"Ai është penduar. Është në një gjendje të vështirë psikologjike sepse nuk mund ta kuptojë se çfarë ndodhi,"-tha avokati i tij Cristian Falconi, ndërsa shton se as vetë nuk e kupton se përse situata arriti në këtë pikë.

“Ata kishin ardhur së bashku në studion e avokatisë, pasi dukej se kishin gjetur mirëkuptim. Kemi parë kaq shumë çifte që grinden për kujdestarinë e fëmijëve. Ata nuk e bëjnë. Dhe pastaj ata u larguan së bashku. Gjithçka dukej e qetë,"-thanë të dy avokatët. Por jo!

Çfarë ndodhi në ato pak orë nga e enjtja pasdite deri të premten në orën 14:00? Pse Sokoli goditi 7 herë me thikë ish-gruan e tij duke i kërcënuar jetën. Për ta kuptuar atë, duhen bërë disa hapa prapa. Çifti u nda në muajin shkurt, ish-partnerja denoncoi Begajn për dhunë në familje, punonjësit socialë ndërhynë duke u përpjekur të shmangin probleme të tjera traumatike për të vegjlit.

Fëmijët i janë besuar nënës, ndërsa muajt ​​e fundit Begaj është përpjekur të gjejë një kompromis me ish-partneren e tij. E enjtja është dita e madhe. Ata shkojnë në studion ligjore dhe bien dakord për gjithçka. Fundjavë alternative, gradualisht vizita gjithnjë e më të shpeshta nga babai.

“Gjithçka ishte gati për ta çuar marrëveshjen në gjykatë dhe për ta ratifikuar nga gjyqtarët,”- thonë avokatët Leccese dhe Falconi. Pra, çfarë ndodhi mes tyre? Nuk ka asnjë konfirmim por burime të kualifikuara të hetuesve thonë se Sokol Begaj është shtruar në spital mbrëmjen e së enjtes. Për çfarë? Flitet për diçka prishje psikologjike, por nuk është e qartë.

E sigurt është se pas daljes nga spitali, shqiptar shkoi për të vizituar prindërit e tij që jetojnë në Viale Italia, në një pallat pikërisht përballë stacionit ku ndodhi plagosja.  Në apartament, djali i vogël është me gjyshërit, ndërsa i madhi në një kamp veror. Në teori, Sokoli nuk duhet ta kishte parë ende të birin pasi nuk ishte dita e tij.

Në këtë moment vjen viktima, e cila ka një përplasje të ashpër verbale me ish-partnerin, fillimisht në telefon dhe më pas në tarracë. Pjesa tjetër është histori. Sokoli vrapon ashtu siç është, me pantofla dhe pa këmishë, poshtë shkallëve. Ai ka një thikë kuzhine në dorë, nga ato të dhëmbëzuara për prerjen e bukës. Gruaja përpiqet të shpëtojë duke bërtitur e tmerruar por askush nuk e ndihmon. Papritmas vjen një autobus, i cili ishte drejtuar për plazh.

Ajo ngjitet, por po ashtu merr edhe goditjen e parë, më pas Bregu hipën në autobus dhe lëshon një sërë goditjesh mes njerëzve të tmerruar, të cilët nuk kuptojnë se çfarë po ndodh. Ai e lë gruan në tokë të gjakosur dhe kthehet në shtëpinë e prindërve të saj, sikur asgjë të mos kishte ndodhur. Ndërsa gruaja shpëtohet pasi pasagjerët i ndalojnë gjakderdhjen duke i shtypur plagët me peshqir. Pas një operacioni delikat kirurgjik në spital: ajo është e sigurt.

Të hënën në mëngjes në orën 9.30 do të zhvillohet seanca e vlefshmërisë në burg për 37-vjeçarin, ndërkohë, gjykata për të mitur ua ka besuar përkohësisht kujdestarinë e fëmijëve gjyshërve nga babai. Por nëna ka të tjera plane: Kur të jem më mirë, nuk do t'i lë më kurrë./ Marrë nga ilsecoloxix.it

shqiptari dhunon gruan ne itali sokol bregu

Sondazh

Poll

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve