LIVE UPDATES
Politike

Vrasja e vëllezërve Bilali, Noka e Spahia: Shkodra nën pushtetin e krimit. Lleshaj ku je fshehur?

30 Mars 2019, 11:21 Nga DOSJA
Vrasja e vëllezërve Bilali, Noka e Spahia: Shkodra nën pushtetin

TIRANË- Ish-deputeti i Partisë Demokratike, kanë reaguar ish-deputetët e PD, Flamur Noka dhe Bardh Spahia. Në një postim në Facebook, Noka në emër të PD shkruan se krimi ka marrë pushtetin në Shkodër. Ndërsa kolegu i tij Spahia pyet ministrin e Brendshëm se ku është fshehur.

Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka hedh akuza për ministrin aktual duke akuzuar Leshajn se e ka kthyer Policinë në një institucion statistikash. “‘Iluzionisti psiqik 3D’ ne Ertv-te e tij reklamon policine e lleshit si europiane pavaresisht se policia e lleshit nuk ka busull orientimi ligjin por krimin e organizuar”, shton ish-deputeti demokrat.

Shkodra sot u zgjua nen pushtetin e krimit.Terrori dhe krimi ne ate qytet sundon po aq kohe sa sundon dhe “Rilindja “.Policia e Lleshit eshte kthyer thjesht ne intstitut statistikash qe vetem numron te vraret.Shkodra dhe gjithe Shqiperia ka kohe qe po digjet e Edi Rama nga Ertv-te e tij cdo dite vec del e krihet.Shqiptaret si kurre ndonjehere te ngerthyer  nga pushteti i varferise , “Iluzionisti psiqik”ne krye te pushtetit ju tregon se jetojne ne parajsen 3D te projektuar ne imagjinaten e psiqikes se tij.Shqiperia  e ngerthyer nga kthetrat e krimit ne cdo qytet ku vrasjet, vjedhjet, rrembimet e djegjet dhe terrori jane bere  si ushqimi i perditshem per qytetaret   ,”Iluzionisti  psiqik” nga “Ertv “ e tij ju tregon ne 3D se “policia e lleshit eshte ajo qe duam dhe eshte me e arrira ne histori, pavaresisht se eshte e kriminalizuar deri ne palce dhe ja ka dorezuar pushtetin bandave , .”Iluzionisti psiqik 3D” ne Ertv -te e tij reklamon policine e lleshit si europiane pavaresisht se policia e lleshit nuk ka busull orientimi ligjin por krimin e organizuar.. pavaresisht  se nga policia qe luftonte drogen dhe trafikun e saj sot policia e lleshit eshte kultivuesja ,magazinuesja dhe trafikuesja e saj ,pavaresisht se funksionon si cetat e banditeve  dikur qe burgos   ,dhunon terrorizon dhe  plackit qytetaret jo per te mbrojtu ligjin e shtetin por karriget e bandes se pushtetit.    .”Iluzionisti psikqik 3D “duhet tju thote shqiptareve sot se ku jane 4 klanet kriminale qe Ambasadori i SHBA citoi me ze dhe me figure ??Cfare po behet me ata nga shteti i Lleshit e policia e Lleshit??Ku jane 40 familjet kriminale qe po Ambasadori i SHBA artikuloi se duhet te ishin objekt i punes se shtetit te Lleshit e  policise  Leshit??Pse “Iluzionisti psiqik 3D”  operacionin “Forca e Ligjit”e pushoi se funksionuari akoma pa nisur mire ???Kush e detyroi ta ndaloje dhe pse nga Lushnja   deklaroi qe nuk goditet shtepia jote me gure !???.Me Edi Ramen forca e krimit eshte me e madhe se forca e ligjit.. Shkarkime  apo qarkulkime zyrtaresh a zyrtarucesh nuk i hedhin dot me hi syve te shqiptarve .Koha eshte te shkarkohet e keqja e madhe e ketij  vendi..Rama ik…E keqja qe i rendon Shqiperise ka nje si ka nje emer dhe quhet Edi Rama….Rama ik..Duhet larguar ‘me cdo kusht e me cdo cmim ai dhe sekti kriminal i Rilindjes qe Shqiperia te mund te marre fryme lirisht. Rama ik …

Sot eshte koha qe shqiptaret duhet ti dalin zot vetes dhe vendit te tyre….Rama ik  ….Sot shqiptaret duhet te ngrihen e te mbrojne veten ardhmerine e femijeve te tyre.Rama ik..Rama ik.

Ish-deputeti i Shkodrës, Bardh Spahia shkruan se në qytet është krijuar një gjendje pasigurie në ditën për diell. 

KU JE FSHEHUR SANDER LLESHAJ?
E shtuna nis me dy te vrare ne Shkoder! Pasiguri ne qytet edhe diten per diell! Sot policia angazhohet me urdher politik, per ndaluar e terrorizuar familjet e protestuesve, qe kane trembur keq kryeministrin, e nuk arrin te beje detyren kryesore: sigurine e jetes se qytetarit! Sander Lleshaj nese ke kaq merak friken e kryeministrit, behu bodyguard i tij, por edhe per ate pak kohe qe do jesh ne postin e ministrit te brendshem, siguria e qytetareve duhet te jete prioriteti! Edhe si statistika keto raste jane te frikshme per qytetaret! Eshte koha te shporreni! #SiguriPerQytetaret

Sot në Shkodër u vranë dy vëllezërit Astrit dhe Ibrahim Bilali, teksa po dilnin nga banesat e tyre. Astrit Bilali është babai i boksierit të arrestuar si pjesë e grupit Bajri, Asmer Bilali. Asmer Bilali doli në media i përfshirë në këtë ngjarje, pasi pas vrasjes mbi kalë të biznesmenit Arjana Ferracaku, ai u dyshua se ishte objektivi.

(A.B. Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike astrit bilali bardh spahia flamur noka ibrahim bilali vrasja e vellezerve ne shkoder astrit bilali bardh spahia flamur noka ibrahim bilali vrasja e vellezerve ne shkoder

Sondazh

Poll

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza