LIVE UPDATES
Politike

U munduan të na tregojnë se nuk honepsen dot! Mesazhet dhe shenjat mes Metës dhe Veliajt në Budapest, pse po hesht president

7 Korrik 2021, 16:26 Nga DOSJA
U munduan të na tregojnë se nuk honepsen dot! Mesazhet dhe shenjat mes

TIRANË– Pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, presidenti Ilir Meta duket se ka rënë në qetësi…Pikërisht këtë qetësi e ka analizuar gazetari Bledian Koka, i cili fillimisht ka nisur me faktin që kreu i shtetit nuk i ka gëzuar fitoret që Gjykata Kushtetuese i ka dhënë për shumë padi që ai vetë ka dërguar në institucionin më të lartë të drejtësisë në vend. Ndryshe nga çfarë ka bërë para 25 prillit…

Më pas, gazetari Koka është ndalur tek takimi i shumë komentuar i kryebashkiakut Erion Veliaj dhe presidentit Meta në Hungari, ku për herë të parë ishte dhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Mesa duket në cilësinë e Zonjës së Parë, edhe pse ishte vetë ajo që ia la këtë “post” të bijës në vitin 2017. 

Kush e di pse?! Erion Veliaj ka qene ne pararoje te sulmeve ndaj Ilir Metes duke iu futur Presidentit deri edhe tek banjot per 9 mace qe sipas kryebashkiakut ai i ka. Dy dite me pare si Erion Veliaj dhe Ilir Meta u munduan fort te na tregojne se ata ende nuk e honepsin dot njeri-tjetrin, por fotoja e meposhtme po mundohet te na thote dicka…! p.s…dicka qe flet shume per heshtjen e Ilir Metes!,”-shkruan gazetari. 

POSTIMI I PLOTË I GAZETARIT: 

Fotografia reale e Ilir Metes se post 25 Prillit! Qe pas 25 Prillit, Ilir Meta po e mban fjalen qe dha ne 25 Maj te vitit te kaluar se ai kishte vendosur te behej nje President (danez). Iliri i para 25 Prillit nuk ka me asnje lidhje me Meten e post-25 Prillit! Por perpara se te vij tek fotoja qe sigurova me shume veshtiresi mes Ilir Metes dhe Erion Veliajt ne Budapest 2 dite me pare, dua te flas per heshtjen shurdhuese te Presidentit te Republikes ne lidhje vendimet e Gjykates Kushtetuese qe dite pas dite po i japin atij cdo dite te drejte per gjithecka cka uleritur e firmosur para 25 Prillit. Iliri i para 25 Prillit do te rremonte deri ne germat me te paqarta te nje opinioni te Venecias per te treguar se e verteta e qendrimeve te tij, por Meta e 25 Prillit nuk ka thene asnje fjale publike per nje seri vendimesh shpesh (7 me 0) te GJK-se ne favor te ankimimeve te tij qe nga rasti Cakaj, me ligjin e Policise se Shtetit e duke kulmuar me vendimin qe e shpall te paligjshme praktikisht shembjen e Teatrit Kombetar. Edhe kjo nje tjeter “medalje” qe deri tani duhet ngulur ne gjoksin e Presidentit ne heshtje. Ilir Meta mori pjese ne nje aktivitet te Bashkise se Budapestit ne bashkepunim me Bashkise se Tiranes per vendosjen e bustit te Heroit tone Kombetar ne parkun kryesore te kryeqytetit Hungarez. Si asnjehere tjeter ne keto 4 vite Presidence te Ilir Metes, ne krah te tij ne Budapest udhetoi edhe zonja Kryemadhi qe u duk se per here te pare kishte perqafuar poziten e “Zonjes se Pare” megjithese e refuzoi kete atribut ne vitin 2017. Kush e di pse?! Erion Veliaj ka qene ne pararoje te sulmeve ndaj Ilir Metes duke iu futur Presidentit deri edhe tek banjot per 9 mace qe sipas kryebashkiakut ai i ka. Thene kjo, me shume se njehere, e majta ka treguar se edhe sherrnajat me te ethshme mes tyre perfundojne ne pasione te medha. Dy dite me pare si Erion Veliaj dhe Ilir Meta u munduan fort te na tregojne se ata ende nuk e honepsin dot njeri-tjetrin, por fotoja e meposhtme po mundohet te na thote dicka…! p.s…dicka qe flet shume per heshtjen e Ilir Metes!

(k.m./dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

politike politike bledian koka ilir meta ne hungari vizita veliaj-meta ne hungari bledian koka ilir meta ne hungari vizita veliaj-meta ne hungari

Sondazh

Poll

Politike 7 Korrik 2021, 15:43

TIRANË– Deklaratat dhe etiketimet fyese të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj ndaj aktivistve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar nuk k...

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra