Aktualitet

Tragjike! Ndahet nga jeta shoferi i Urgjencës, ishte prekur edhe nga COVID… vdiq në autoambulancën e vjetër që kishte shërbyer vetë për shumë vite, pa mjek dhe pa APARATURË (FOTOT)

 • Xhiroja e fundit e shoferit të ambulancës në QSUT (DETAJE)
 • Qytetarët që e kanë parë Ndreun kanë thirrur për ndihmë numrin e urgjencës 127, dhe për ndihmë është dërguar një autoambulancë e vjetër, pa asnjë mjekë dhe aparaturë.
  Featured image of article: Tragjike! Ndahet nga jeta shoferi i Urgjencës, ishte prekur edhe nga COVID… vdiq në autoambulancën e vjetër që kishte shërbyer vetë për shumë vite, pa mjek dhe pa APARATURË (FOTOT) Artur Ndreu, shoferi i vdekur

  TIRANË– Ndahet nga jeta punonjësi i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore, Artur Ndreu. Dosja.al ka mësuar se Ndreu, shofer i një prej makinave të Urgjencës ishte infektuar me COVID-19, dhe kishte marrë pushim për t’u vetë-karantinuar në shtëpi. Por, siç bëjnë me dije burime të afërta me të ndjerin, ai kishte dalë për xhiro tek Liqeni, ku i ka rënë të fikët. Qytetarët që e kanë parë Ndreun kanë thirrur për ndihmë numrin e urgjencës 127, dhe për ndihmë është dërguar një autoambulancë e vjetër, pa asnjë mjekë dhe aparaturë.

  E vetmja ndihmë e parë që iu dha vetë-dhënësit të ndihmës së parë, ishte oksigjeni, por i pamjaftueshëm. Dosja.al mësoi se autoambulanca që u dërgua nga QKUM-ja është makina me targat, TR 9926 K, makinë që për shumë kohë ishte drejtuar nga vetë i ndjeri.

  Kjo ngjarje e rëndë, e cila deri më tani është mbajtur e fshehur nga autoritetet shëndetësore, është mjaftuar me një ngushëllim të thatë nga QKUM-ja në rrjetet sociale, ku shkruhet se Artur Ndreu vdiq në mënyrë të papritur. 

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  POSTIMI I PLOTË: 

  QKUM shpreh ngushellime familjes dhe te afermeve.
  Artur Ndreu, i palodhur dhe kudo ndodhur! Arturi dhenes i ndihmes se pare, shofer ambulance dhe njeri i dedikuar ne sherbimin e urgjences paraspitalore te Tiranes. Fatkeqesisht u nda nga jeta ne menyre te pa pritur. Do ti mungosh familjes, pacienteve, kolegeve, urgjences, miqve dhe shokve.
  Lamtumire Artur, te qofte dheu i lehte!

  Artur Ndreu, shoferi i vdekur

  (F.g/Dosja.al)

  Shto Koment