LIVE UPDATES
Aktualitet

‘Të vras si piloti gruan’/ Shqiptari ‘terrorizonte’ gruan në Greqi (HISTORIA)

20 Nëntor 2021, 08:04 Nga DOSJA
‘Të vras si piloti gruan’/ Shqiptari ‘terrorizonte’

GREQI– Një shqiptar akuzohet se ka përdhunuar bashkëshorten e tij 27-vjeçare në Greqi. Nëna e dy fëmijëve e cila banon në Rodos, ka dërguar në burg të shoqin e saj 39-vjeçar pasi sipas saj e ka dhunuar, kërcënuar dhe detyruar që të kryejë marrëdhënie seksuale pa dëshirë kur ajo ishte me menstruacione.

Shqiptari i ka mohuar të gjitha akuzat duke deklaruar para punonjësve të policisë se bëhet fjalë për një keqkuptim.

27-vjeçarja, ka dëshmuar se është prej 10 vitesh e martuar me 39-vjeçarin me të cilin ka dy femijë, një djalë 9 vjec dhe nje vajzë 6-vjeç. Që në fillim të martesës së tyre ai e ka dhunuar dhe e ka detyruar që të kryejë marrëdhënie seksuale.

Siç pretendon ajo, më 22 qershor 2021 dhe rreth orës 22.30 është kthyer në shtëpi me bashkëshortin, pas punës. Fëmijët po flinin në dhomë. Ajo bëri banjë, veshi pizhamet dhe u shtri në krevat për të fjetur pasi ishte shumë e lodhur. Burri i saj hyri i zhveshur dhe iu afrua me një humor erotik. Gruaja ka refuzuar për shkak se ishte e lodhur dhe ai i ka grisur pizhamet dhe të brendshmet me duar dhe në mohimet e saj i ka thënë “ti je gruaja ime dhe do të bëj çfarë të dua”, ndërsa e goditi në fytyrë. Ajo gjithashtu pretendoi se i kishte thënë se do ta vriste, siç “i bëri piloti gruas së tij”.

Pasi e përdhunoi, ai u shtri pranë saj dhe i kërkoi që ta përqafonte. Gruaja ka treguar se bashkëshorti se e kishte detyruar të kryente marrëdhënie seksuale në të kaluarën dhe se e kishte rrahur disa herë.

Duke kërkuar falje në prani të avokates së tij Nineta Katsimbri, ai mohoi akuzën e përdhunimit, duke theksuar se e njihte gruan e tij prej afro 12 vitesh dhe se ata ishin martuar në vitin 2010.

Shqiptari ka ardhur në Rodos me familjen në vitin 2018. Ai shtoi se si të gjitha martesat, edhe martesat e tyre po kalojnë disa kriza dhe në çift është normale që të mos pajtohen për disa çështje dhe të grinden ndonjëherë.

Ai dëshmoi se gruaja e tij është gjëja më e rëndësishme në jetë si dy fëmijët e tyre. Ai kurrë nuk do ta lëndonte atë, tha ai, duke shtuar se e trajton gjithmonë me dashuri dhe respekt. Shqiptari tha se ishte e shokuar që shkoi në polici me akuzat për përdhunim, duke pretenduar se ai kurrë nuk e kishte rrahur, nuk e kishte kërcënuar dhe as nuk e kishte përdhunuar.

Burimi: Protothema.gr

(a.b)/dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet dhune ne greq greqi shqiptari dhunon gruan ne greqi shqiptari ne greqi dhune ne greq greqi shqiptari dhunon gruan ne greqi shqiptari ne greqi

Sondazh

Poll

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK

Rama i pergjigjet Ahmetajt: Nese do beja rolin e gjykatesit, gjerat do kishin qene me keq