LIVE UPDATES

#zgjedhjet presidenciale 2020

Bota 25 Nëntor 2020, 07:07

Trump inicion procesin e dorëzimit të pushtetit

Presidenti i zgjedhur, Joe Biden më në fund ka qasje në infrastrukturën qeveritare për të përgatitur marrjen e mandatit si president. Presidenti Donald Trump ka...

Bota 6 Nëntor 2020, 19:32

SHBA- Kryetari i bashkisë demorakatike të Filadelfias, Jim Kenney ka reaguar, pas akuzave që janë ngritur se në Pensilvani po manipulohen votat. Sipas BBC, Kenn...

Aktualitet 5 Nëntor 2020, 21:10

A janë zgjedhjet në SHBA si zgjedhjet shqiptare?

A janë zgjedhjet amerikane si ato tipike shqiptare, me komisionerë që fusin vulën në xhep kur nuk duan që të numërohen votat apo me Komision Qendror Zgjedhjesh ...

Bota 5 Nëntor 2020, 14:48

Trump bën thirrje: Ndaloni numërimin!

SHBA– Kandidati për president i SHBA-ve, Donald Trump ka bërë thirrje në Twitter që të ndalohet numërimi i votave.Menjëherë pasi nisi procesi i numërimit, Trump...

Bota 4 Nëntor 2020, 06:05

SHBA– Përplasje e fortë në SHBA! Ndërkohë që ende nuk ka mbaruar numërimi i votave, Presidenti Donald Trump u ka bërë thirrje qendrave të votimit që të ndalojë ...

Bota 4 Nëntor 2020, 17:36

Mosrespekti i tmerrshëm i Trump për demokracinë

Ende nuk është e qartë se kush i ka fituar zgjedhjet presidenciale të SHBA. Kjo nuk do të thotë që demokracia është e rrezikuar, vetëm se shumë amerikanë i kons...

Editorial 4 Nëntor 2020, 12:44

ANALIZA: A mund të “vidhen” zgjedhjet në SHBA?

Donald Trump shpalli në mënyre të parakohshme fitoren në garën në zgjedhjet presidenciale në orët e para të mëngjesit të së mërkurës, ndërkohë që dhjetëra milio...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV