LIVE UPDATES

video galeri

Bota 10 Maj 2022, 09:50

Thaçi në Gjykatën Speciale: Jam i pafajshëm

HAGË- Ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është paraqitur këtë të martë në seancën e radhës në Gjykatën Speciale në Hagë, pasi më 29 prill 2022, Z...

Art&Argëtim 12 Shkurt 2022, 09:47

Legjenda rikthehet! Carla Bruni imazhi i Balmain

FRANCË- Carla Bruni, ish-bashkëshortja e Nicolas Sarkozy, këngëtare dhe kantautore është rikthyer më magjepëse se kurre në moshën 54-vjeçare karrier...

Art&Argëtim 26 Dhjetor 2021, 09:56

Të mprehësh çokollatën Kit kat si një thikë

SHBA-Kjo çokollata Kit Kat mund të jetë në gjendje të pres perime dhe shumë gjëra të tjera.Një përdorues Instagrami çuditi rrjetin teksa mpreu një...

Art&Argëtim 9 Dhjetor 2021, 16:43

Vidal shijon dëborën me “Panditën” e tij

Milano-Arturo Vidal ka publikuar ditën e sotme një video duke shëtitur me të dashurën e tij Sonia Isaza në motin e keq me dëborë.Futbollisti i Interit në videon...

Art&Argëtim 26 Nëntor 2021, 16:46

 Video Virale/Çfarë ngjyre është kapuçi?

Përdoruesja  e Tiktok, Otelia Carmen, ndau së fundmi një video të një kapuçi që duket se ndryshon ngjyrat, duke kaluar nga kafe e kuqe,në kafe të errët d...

Art&Argëtim 23 Nëntor 2021, 16:35

VIDEO/ Garë ushqimi mes qenit dhe të riut

Në një video virale një qen është parë duke konkurruar me një njeri në një konkurs ushqimi. Videoja e postuar fillimisht në Twitter, është bërë viral dhe ka mar...

Bota 20 Nëntor 2021, 12:04

Gjyshja shahiste nga Kosova

KOSOVË – Shehrije Mujaj- Gërbeshi, 63 vjeç, është gruaja e parë që ka regjistruar një klub shahu për gratë në Kosovë.Ajo rrëfen si i tejkaloi ...

Aktualitet 5 Nëntor 2021, 13:38

REL: Pse duhet t’i vaksinoni fëmijët?

SHBA – Derisa vaksinat kundër koronavirusit bëhen gjithnjë e më të prekshme dilemë e shumë prindërve është: a duhet të vaksinohen fëmijët? Përgjigjja supo...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV