LIVE UPDATES
Art&Argëtim

VIDEO/ Modelja 21 vjeçare shpërqëndron gardianët teksa nëna arratiset nga burgu

31 Tetor 2021, 12:51 Nga DOSJA
VIDEO/ Modelja 21 vjeçare shpërqëndron gardianët teksa

KOLUMBI- Modelja kolumbiane Aída Victoria Merlano, ka ndihmuar nënën e saj të shpëtojë nga burgu duke shpërqendruar rojen e sigurisë.
Influencuesja kolumbiane 21-vjeçare, e ekzekutoi planin e saj duke përdorur një litar dhe një bakëpunëtor me motorçikletë. Gjatë një gjyqi këtë javë, prokurorët thanë se modelja ndihmoi ish-politikanen Aída Merlano Rebolledo të arratisej nga një burg në Bogota duke u ngjitur nga dritarja e katit të tretë të një dentisti dhe duke përdorur më pas një litar për të arritur në tokë.

Rebolledo, asokohe 38 vjeç, u burgos në vitin 2019 pasi u dënua për mashtrim të votuesëve, korrupsion dhe armëmbajtje pa leje. Ajo u dënua me 15 vjet burg brenda gjashtë muajve nga fitorja e saj në zgjedhje dhe u arratis vetëm dy javë pasi mori dënimin. Vajza e saj 21-vjeçare u akuzua po ashtu, por më pas u lirua me kusht. Mundësia për t’u arratisur lindi kur Rebolledo-s iu dha leje për të marrë pjesë në një takim me dentistin.

Ndërsa ajo shoqërohej nga një roje burgu dhe një shofer në zyrën e dentistit që ndodhet jashtë burgut, ajo u lejua të hynte aty e vetme. Gjatë këtij momenti, ndërsa vajza e saj po bisedonte me rojen e sigurisë në përpjekje për ta shpërqendruar atë, pamjet nga El Tiempo tregojnë momentin kur ajo filloi të zbriste nga dritarja duke përdorur një litar. Më pas ajo vazhdon largohet me një motorçikletë, e cila dyshohet se drejtohet nga një burrë që paraqitet si shofer transporti, dhe ikën nga vendi i ngjarjes.

Rebolledo u kap përfundimisht në Venezuelë disa muaj më vonë, në janar 2020. Autoritetet dyshonin se vajza e saj dhe dentisti, Javier Cely Barajas, ishin bashkëpunëtorë dhe i akuzuan zyrtarisht muajin pasardhës. Modelja tha në një video në Instagram se: Pavarësisht se zgjohem çdo ditë duke e ditur se mund të shkoj në burg për 21 vjet, jam e lumtur sepse kam bindjen se lumturia është një vendim që merr çdo ditë.

(S.B/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

showbiz video galeri aída victoria merlano burg ne kolumbi kolumbi modele aída victoria merlano burg ne kolumbi kolumbi modele

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE