LIVE UPDATES

shkruan ‘le parisien’

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Messi dhe “Topi i Artë”? “Vetëm një gol në 600 minuta”, shkruan “Le Parisien” - Sport
LIVE UPDATES
Sport

Messi dhe “Topi i Artë”? “Vetëm një gol në 600 minuta”, shkruan “Le Parisien”

2 Dhjetor 2021, 17:37 Nga DOSJA
Messi dhe “Topi i Artë”? “Vetëm një gol në

FRANCE “Vetëm një gol në 600 minuta. Shumë pak. Sidomos nëse emri juaj është Lionel Messi”. Kështu, shtypi francez kritikon sërish kampionin e PSG-së, i cili dje barazoi 0-0 ndaj Nices. “Një garë zhgënjyese, me të vërtetë e “padenjë” për një “Top të Artë”,- shkruan ‘Le Parisien’. Nota e vlerësimit të lojës: 3-sh si ekip (nota më e lartë në Francë është 5).

“Messi, ishte më mirë të hënën”. Domethënë ditën e ndarjes së çmimit për “Topin e Artë” të shtatë, të fituar përballë Lewandowskit, i cili megjithatë shënon me Bayern Munich: 14 gola në 13 ndeshje të Bundesligës deri më tani.

Nga ana tjetër, argjentinasi, shkruan Le Parisien, “ofroi një paraqitje të padenjë për “Topin e tij të Artë”. Zhgënjyes në rolin e një nëntë të rreme”. Një rol që as nuk e bind skuadrën: “I izoluar, në vazhdën e asaj që është shfaqur javët e fundit, Messi të jep përshtypjen se luan gjithmonë me të njëjtin ritëm: shumë i ngadalshëm”. Dhe kështu, përfundon e përditshmja kryeqytetase, “mbetet një gjetje befasuese: pas 600 minutave në Ligue 1, Messi ka shënuar vetëm një gol”.

Dhe me ironi, shkrimi titullohet: “Messi ishte më mirë të hënën”, pra kur iu dha titulli lojtari më i mirë i vitit. Por në fushë ylli nuk po shkëlqen ende siç duhet. Por me justifikimin se nuk jam përshtatur ende me skuadrën e re, e cila më pas vazhdon të prodhojë një lojë mjaft të butë. Edhe nëse gjykimi i “Parisien” është shumë më i ashpër: “Kjo është një PSG e lirë, një falsifikimi”. Përballë Messit.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport çfarë ka bërë messi në paris ishte më mirë të hënën kapiteni leo messi nëse emri juaj është lionel messi nëse gjykimi i “parisien” një “top të artë” një gol në 600 minuta pas 600 minutave në ligue 1 shkruan ‘le parisien’ çfarë ka bërë messi në paris ishte më mirë të hënën kapiteni leo messi nëse emri juaj është lionel messi nëse gjykimi i “parisien” një “top të artë” një gol në 600 minuta pas 600 minutave në ligue 1 shkruan ‘le parisien’

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra