LIVE UPDATES

scientology

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

I frikshëm dhe misterioz në SHBA/ Ish-anëtarja e ‘Scientology’ zbulon sekretet: Tom Cruise ka 7 vite pa takuar të bijën - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

I frikshëm dhe misterioz në SHBA/ Ish-anëtarja e ‘Scientology’ zbulon sekretet: Tom Cruise ka 7 vite pa takuar të bijën

13 Gusht 2020, 11:34 Nga DOSJA
I frikshëm dhe misterioz në SHBA/ Ish-anëtarja e

SHBA–  Aktorja e njohur Leah Remini, një prej ish-anëtarëve të njohur të Scientology, sekti nga i cili u largua vite më parë, ka zbuluar disa sekrete sa i përket anëtarit më të famshëm të saj, Tom Cruise.

Ajo ka thënë se Cruise për shkak të sektit që ndjek, që prej kohës kur është divorcuar nga bashkëshortja, aktorja Katie Holmes,  tashmë ai nuk  takohet me të bijën Suri. Kanë kaluar të paktën 7 vite që prej kohës kur ai e ka takuar për herë të fundit, për shkak se e ëma nuk e lejon që të jetë anëtare e Scientology.

Kjo pasi Leah thotë se Tom ka dëshirë që ta përfshijë të bijën në sektin që ai vet ndjek, disa vite më pas kur ajo të jetë rritur dhe të mos jetë më nën varësinë e së ëmës.

Më tej në rrëfimin e saj, Leah thotë se Cruise nuk është një njeri i mirë, kjo jo vetëm pse refuzon të takojë  vajzën e tij që kur ajo ishte vetëm shtatë vjeç, por edhe për faktin se ai hesht teksa shikon se si jeta e anëtarëve të sektit që ndjek po shkatërrohet.

I përfshirë në këtë sekt, aktori i njohur nuk ka komentuar kurrë për zhdukjen e gruas së mikut të ngushtë të tij, Shelly Miscavige, e cila edhe ajo ishte një ndër anëtaret më të rëndësishme të Scientology.

Sikurse shkruajnë edhe mediat e huaja Miscavige nuk është parë në publik prej 15 vitesh, pasi thuhet se kërkonte të largohej nga ky sekt. Tashmë akush nuk  ka informacion për të, ndërkohë që kisha e Scientology thotë se ajo në fakt është gjallë dhe në gjendje të mirë shëndetësore.

Leah Remini ka qenë pjesë e Scientology  që prej moshës nëntë vjeç, pasi nëna e saj u bashkua me këtë organizatë. Por ajo u largua në vitin 2013 dhe që prej asaj kohe është bërë një kritike e vendosur e këtij sekti, duke zbuluar edhe disa anë të errëta të Scientology.

Kujtojmë se sekt u përmend edhe në Shqipëri, kur u zbulua rasti i motrave Josifi në Kombinat, por deri më tani nuk ka ende një konfirmim se ka njerëz të ” Scientology” në vendin tonë. Dihet që ata kanë seli zyrtare në Maqedoninë Veriore, por është një nga sektet më të fuqishëm, misterioz dhe i frikshëm në Amerikë.

Burimi: Dailymail

A.C/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

showbiz showbiz leah remini tom cruise leah remini tom cruise

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 13 Gusht 2020, 06:20

Fjalimi i fundit madhështor i Gjergj Kastriotit

TIRANË– Para se heroi ynë të fillonte fjalimin, urdhëron që djali i tij i vetëm, Gjoni, asokohe dhjetë vjeç, të ndodhej mes të ftuarve. Fjalimin e P...

Kërcënuan të riun me armë zjarri, arrestohen 3 autorët, sekuestrohet kallashnikovi dhe pushka

Kërcënuan të riun me armë zjarri, arrestohen 3 autorët, sekuestrohet kallashnikovi dhe pushka

Në kërkim për grabitje me armë, arrestohet në Tiranë me qëllim ekstradimi gjeorgjiani

Kontrolle në akset rrugore, arrestohen 21 drejtues mjetesh, pezullohen 78 leje drejtimi

VIDEO- Tentoi të vriste një person, arrestohet 31-vjeçari, Policia: Ka rrezikshmëri të lartë

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin