LIVE UPDATES

sandër lleshaj

Politike 18 Dhjetor 2020, 16:09

TIRANË– Ministri i Brendshëm i dorëhequr, Sandër Lleshaj ka mirëpritur në zyrë pasardhësin e tij, Bledi Çuçi. Për këtë të fundit, Llesh...

Politike 12 Dhjetor 2020, 19:54

TIRANË- Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka folur për reagimet pasi ka dhënë dorëheqjen duke thënë se kanë qenë pozitive dhe se kanë vlerësuar gjestin. ...

Aktualitet 8 Dhjetor 2020, 12:59

TIRANË– “Ishit barbona, u bëtë vrasës, jeni llumi, jeni kriminelë”, këto janë disa nga qindra komentet që qytetarët kanë lënë në faqen zy...

Politike 4 Dhjetor 2020, 16:42

TIRANË– Gazetarja Klodiana Lala ka kërkuar falje për shprehjen e përdorur mbrëmjen e djeshme teksa përballej me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj...

Politike 16 Nëntor 2020, 17:44

DURRËS– Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka qënë pasditen e sotme në qytetin e Durrësit, ku edhe ka zhvilluar një mbledhje me kokat e Policisë së Shteti...

Politike 3 Nëntor 2020, 15:07

TIRANË– Këshilli Kombëtar për Integrimin Evropian (KKIE) u mblodh sot për të diskutuar mbi kapitullin 24 në negociatat me Bashkimin Evropian (BE). I ftuar ...

Politike 19 Tetor 2020, 19:10

TIRANË– Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur lidhur me marrëdhëniet e tij me kryepolicin, Sandër Lleshaj. I ftuar në “Euronews”, Lleshaj i mohoi l...

Politike 9 Tetor 2020, 19:58

LLESHAJ-Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka thënë se në Shqipëri pas vitit  ’90 vendi ka humbur referencën themelore të një shteti, adresën. I ftuar në emi...

Politike 9 Tetor 2020, 18:56

TIRANË– Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka habitur me deklaratën e tij në emisionin “Kjo Javë”. Në fjalën e tij, teksa po komentonte...

Politike 22 Shtator 2020, 20:00

TIRANË– Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka komunikuar live me Tiranën nga Libani, ku edhe ka shkuar për të ndjekur nga afër operacionin për rikthimin ...

Art&Argëtim 20 Shtator 2020, 20:59

TIRANË- Këngëtari Alban Skënderaj ka reaguar për herë të parë pas publikimit të lajmit nga DOSJA.al se modelja në klipin e këngës së tij  “Mirëmëngjes”, ës...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

2020 si ’97! Shqiptarëve u hóqën fishékzjårrét, nxjerrin nga sënduket kálláshét e pistólétát, qéllójnë si ‘t - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

2020 si ’97! Shqiptarëve u hóqën fishékzjårrét, nxjerrin nga sënduket kálláshét e pistólétát, qéllójnë si ‘t

1 Janar 2020, 16:02 Nga DOSJA
2020 si ’97! Shqiptarëve u hóqën

SHQIPËRI– Nata e ndërrimit të viteve në Shqipëri u prit pa fishekzjarrë për shkak se janë të ndaluara me lígj. Megjithatë shqiptarët nuk u mjaftuan me spektaklin e organizuar nga Bashkia dhe kanë nxjerrë nga sëndukët ármét që mbajnë në shtëpi.

Me kálláshë, e pístóletë, të gjithë në momentin e ndërrimit të viteve kanë qéllúar në ajër duke i përdorur ármét rëndom si fishekzjarrë.

 

 

“Si e ka djeg Kruja e Fushe Kruja o JOQ besoj se qytet mShqipni e mBallkan ska shans ta ket kall kaq shum”

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania) on

Edhe pse më mijëra fishéké janë hedhur në ajër, askush nuk është raportuar që të shkojë në spítål me léndíme nga ndonjë plúmb qórr. Ç’ka tregon se shqiptarët kanë një shënjestër të shkëlqyer, duke mos u ndikuar as nga errësira.

‘Snåjpéristat’ u kujdesën që të risillnin për pak vitin e largërt të ’97, kohë kur të qéllojé me årmé ishte normale.

 

 

“Pershendetje JOQ. O Sander Lleshi po dil o vlla se ste ham…?”

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania) on

E megjithatë edhe pse pólícia ka qënë në patrullim gjithë kohën, nuk ka shoqëruar asnjë ‘trim’ që mendon se fishekzjarrët janë të rëndomtë. Në njoftimin e mëngjesit të sotëm, Pólícía deklaron se nata është kaluar pa asnjë íncídent, edhe pse pamjet tregojnë qartë se thuajse çdo rrugë në Laç, Tiranë e Fushë-Krujë është e mbushur me gëzhoja.

Nëse njerëz kanë artíleri årmésh në shtëpi e fishéké, e nisin të qéllojné për qejfin e tyre nuk quhet íncídent, atëherë çfarë quhet?

Mbase Pólícía pret që të shënohet ndonjë víktímë për të ndërhyrë.

(k.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet policia e shtetit sander lleshaj shqiptaret qellojne me arme viti i ri 2020 policia e shtetit sander lleshaj shqiptaret qellojne me arme viti i ri 2020

Sondazh

Poll

Aktualitet 1 Janar 2020, 12:31

TIRANË-  Hektor Pustina, fotografi i njohur shqiptar ka realizuar fotot më të veçanta gjatë festimeve dhe shpërthimit të fishekzjarreve në Tiranë.Ai...

Aktualitet 1 Janar 2020, 10:19

Dhjetë lajmet e rreme të 2019-ës

Prej kur shprehja “lajme të rreme” është përdorur në përditshmëri në vitin 2016, ne kemi qenë dëshmitarë të një universi me informacion jo të besueshëm dhe me m...

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave