LIVE UPDATES

nikos dendias

Bota 18 Dhjetor 2022, 14:59 k.m.

Dendias shkon në Serbi të hënën

Nikos Dendias ATHINË- Ministri i Jashtëm Nikos Dendias do të ketë një takim privat me homologun e tij ser , Ivica Dasiç, gj...

Bota 15 Tetor 2021, 14:32

Kosova temë diskutimi mes Dendias dhe Blinken

SHBA– Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias në takimin që ka pasur me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken kanë shprehur në një deklaratë të përbashkët p...

Bota 29 Korrik 2021, 15:55

GREQI- Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias pas një takimi me përfaqësuesit e partive parlanemtare ka thënë se qëllimi i Greqisë në Kombet e Bashkuara është që...

Bota 21 Prill 2021, 09:15

TURQI– Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Tsavousoglou, ka folur rreth takimit të para disa ditëve me homologun e tij grek, Nikos Dendias.I f...

Bota 30 Janar 2021, 20:29

GREQI-Ministri i jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ditën e sotme ka folur në lidhje me integrimin evropian të Ballkanit Perëndimor. Sipas mediave greke, Dendias ...

Bota 6 Dhjetor 2020, 12:29

Tone pakënaqësie mes Athinës dhe Berlinit

Nikos Dendias është politikani për detyra të veçanta. Në vitin 2004 ai papritur fitoi kandidaturën në Korfuz për partinë konservatore greke, “Nea d...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

AXHENDA/ Ministri i jashtëm grek Nikos Dendias viziton Prishtinën, pritet në aeroport nga homologia Haradinaj, takon Hotin dh - Bota
LIVE UPDATES
Bota

AXHENDA/ Ministri i jashtëm grek Nikos Dendias viziton Prishtinën, pritet në aeroport nga homologia Haradinaj, takon Hotin dh

9 Tetor 2020, 09:29 Nga DOSJA
AXHENDA/ Ministri i jashtëm grek Nikos Dendias viziton Prishtinën,

KOSOVË–Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias ka vizituar ditën e sotme Prishtinën ku është pritur nga homologia kosovare Meliza Haradinaj. Kjo e fundit publikoi edhe fotot nga aeroporti ku shihej krah Dendias.Mediat vendase shkruajnë se Dendias ka mbërritur në Prishtinë, në kuadër të njohjes së Pavarësisë së Kosovës nga ana e shtetit grek. I pyetur nga gazetarët, Dendias nuk ka dhënë ndonjë përgjigje konkrete për njohjen e Kosovës nga ana e Greqisë, po ka deklaruar se kjo çështje i përketë marrëdhënieve diplomatike të vendeve.  

Sipas axhendës së zbardhur nga mediat e Kosovës, ministri grek do të zhvillojë takime me krerët e politikës si kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti, kreun e parlamentit Vjosa Osmani, ministren e Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj.

Aktualisht, Dendias dhe Hoti e kanë përfunduar takimin në zyrën e këtij të fundit. Biseda u zhvillua pa praninë e mediave dhe më dyer të mbyllura, duke mos u dhënë mundësinë gazetarëve që të zbardhin detaje rreth saj.

Tashmë, ministri grek është mbyllur në zyrën e Vjosa Osmanit. Mes tyre gjithashtu po diskutohet edhe për mbështetjen e Greqisë kundrejt rrugës për në Bashkimin Evropian.

(I.A/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

rajoni rajoni avdullah hoti meliza haradinaj nikos dendias ne kosove vjosa osmani avdullah hoti meliza haradinaj nikos dendias ne kosove vjosa osmani

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha