LIVE UPDATES

fier

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Besimtarët në Fushë-Krujë falin Fiter Bajramin, mijëra qytetarë mbushin sheshin kryesor (FOTOT) - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

Besimtarët në Fushë-Krujë falin Fiter Bajramin, mijëra qytetarë mbushin sheshin kryesor (FOTOT)

4 Qershor 2019, 07:54 Nga DOSJA
Besimtarët në Fushë-Krujë falin Fiter Bajramin, mijëra

Fushë-Krujë/ Besimtarët myslimanë kanë falur Fiter Bajramin në stadiumin e qytetit të Fushë Krujës, dhe ndryshe nga herët e mëparshme, pjesëmarrja ka qenë e konsiderueshme. Në lutjet e kësaj feste, Hoxha i qytetit Muharrem Vrana, uroj tërë besimtarët për vlerat njerëzore që sjellë muaj i madhërueshëm i Ramazanit.

Ky muaj ka treguar se mjaft besimtarë të moshave të reja agjëruan Ramazanin , një virtyt i bashkimit në Islam. Komuniteti Mysliman në Fushë Krujë ka qëndruar pranë familjeve në nevojë, dhe sipas Hoxhës Vrana, janë shpërndarë në vazhdimësi ndihma ushqimore dhe veshmbathje gjatë muajt të Ramazanit. Pas familjes së Bajramit, Hoxha Muharrem Vrana ka rezervuar pritje në Xhaminë e qytetit.

Foto nga Fushë-Kruja:

J.V/Dosja.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet besimtarët myslimanë festojë bajramin fiter bajrami besimtarët myslimanë festojë bajramin fiter bajrami

Sondazh

Poll

Kërcënuan të riun me armë zjarri, arrestohen 3 autorët, sekuestrohet kallashnikovi dhe pushka

Kërcënuan të riun me armë zjarri, arrestohen 3 autorët, sekuestrohet kallashnikovi dhe pushka

Në kërkim për grabitje me armë, arrestohet në Tiranë me qëllim ekstradimi gjeorgjiani

Kontrolle në akset rrugore, arrestohen 21 drejtues mjetesh, pezullohen 78 leje drejtimi

VIDEO- Tentoi të vriste një person, arrestohet 31-vjeçari, Policia: Ka rrezikshmëri të lartë

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD