LIVE UPDATES
Sport

Përpjekja e dështuar e Barcelonës me Rodrygon: “Nëse do të luash me Messin...!”

Përmes podkastit ‘Podpah’, lojtari i ri brazilian tha, se në vitin 2018 ishte gati të kalonte te Barcelona, por preferoi të priste nëse do të vinte një ofertë nga Madridi.

18 Qershor 2022, 18:54 Nga DOSJA

Përpjekja e dështuar e Barcelonës me Rodrygon: “Nëse

BRAZIL - Rodrygo ka zbuluar një nga bombat më të mëdha të karrierës së tij, për momentin e shkurtër. Braziliani prej disa ditësh ka shfrytëzuar pushimet e tij për të biseduar në podkaste të ndryshme në vendin e tij. 

Në këtë kuptim, i fundit ka qenë ‘Podpah’, ku ai ka rrëfyer një histori të panjohur deri tani: në 2018 kishte bërë thuajse gjithçka me Barçën, por ai e refuzoi skuadrën katalane për të shkuar te Madridi. Babai i tij, në fakt, kishte udhëtuar drejt Barcelonës për të mbyllur një marrëveshje dhe e kishte nënshkruar atë, si përfaqësues i tij. Të gjitha firmat u vulosën, përveç lojtarit, i cili i kërkoi babait të tij të priste se mos Madridi do të bënte ndënjë propozim.

"Të pres? Nuk doni të luani me Messin!”,- ishte përgjigja e babait të tij, mosbesues para se i biri të refuzonte të firmoste kontratën që do ta çonte në Barcelonë. Ai priti, priti dhe Madridi më në fund e dërgoi propozimin e tij. “Një ditë normale, u ktheva në shtëpi pas një ndeshjeje. Unë kisha një fanellë të Real Madridit në shtëpinë time dhe babai im hyri në dhomën time me atë fanelë dhe një fanelë tjetër të Barcelonës. Ai më tha, tani zgjidh... dhe unë zgjodha atë të Real Madridit”,- ka treguar Rodrygo.

Në të njëjtin podcast ai ka zbuluar edhe ‘shuplakën’ e parë që i dhanë në dhomat e zhveshjes. Goli tij i parë me fanelën e Real Madrid ishte në një ndeshje parasezonale kundër Bayernit: ‘los blancos’ po humbnin 3-0 dhe ai goditi një goditje dënimi direkt në këndin e sipërm. Ai vrapoi drejt këndit për të festuar shënimin e golit, por rezultati ishte 3-1. Kur ndeshja mbaroi dhe ai arriti në dhomat e zhveshjes, Marcelo dhe Nacho iu afruan dhe, sipas fjalëve të vetë Rodrygo, i thanë: “Në këtë ekip, nëse humbet dhe shënon, merr topin dhe shkoni në qendër të fushës mos festoni."

Përpjekja e dështuar e Barcelonës me Rodrygon: “Nëse

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari