LIVE UPDATES
Sport

Michael Ballack fillon një lidhje të re, me një mikeshë të djalit të tij të ndjerë Emilio

Ish-futbollisti gjerman është në lidhje dashurie, sipas ‘Bild’ me Sophia Schneiderhan, një modele 24 vjet më e re se ai.

18 Qershor 2022, 18:08 Nga DOSJA

Michael Ballack fillon një lidhje të re, me një mikeshë

GJERMANI - Michael Ballack (45 vjeç), legjendë e kombëtares gjermane dhe ish-lojtar i Chelsea, Bayern dhe Bayer Leverkusen, ka nisur një lidhje të re me një 21-vjeçare të quajtur Sophia Schneiderhan. Siç e ka publikuar ‘Bild’ me disa fotografi, gjermania ka vizituar një panair të artit bashkëkohor me të në Zvicër dhe nuk kanë pasur asnjë shqetësim për të ndarë puthjet në rrugë. Megjithatë, ajo që të bie vërtet në sy është mënyra se si u njohën çifti, pasi e reja ishte një nga mikeshat e mëdha të Emilios, djali i Ballackut, i cili vdiq tragjikisht në një aksident, verën e kaluar kur ishte vetëm 18 vjeç.

Siç siguron gazeta gjermane, në muajt pas aksidentit Ballack dhe Sophia iu afruan pozicioneve dhe mes tyre lindi një shkëndijë që përfundoi në një lidhje. Vajza e një mjeku, ajo u zbulua në moshën 13-vjeçare nga një agjenci modelimi në Oktoberfest në Mynih dhe aktualisht punon për ‘Louisa Models’ dhe ka më shumë se 54.000 ndjekës në Instagram. Përveç kësaj, ajo tashmë e di se çfarë do të thotë të gëzosh një diferencë të madhe moshe me partnerin e saj, sepse kur ishte adoleshente, ishte takuar me një djalë dhjetë vjet më të madh se ajo.

Michael Ballack fillon një lidhje të re, me një mikeshë

Siç pritej, lajmi për vdekjen e Emilios ishte një goditje për të dy dhe koha që ata kanë kaluar së bashku “po u bën mirë”, sipas burimeve nga ambienti i çiftit për ‘Bild’. Ai aksident ndodhi në Portugali, një vend që Ballack e kishte zgjedhur disa muaj më pare, si vendi i përsosur për të pushuar, pasi iu nënshtrua një operacioni për të hequr një tumor pranë palcës kurrizore.

Për fat të tij, një MRI zbuloi një masë që po rritej në pjesën e pasme të trupit të tij dhe u planifikua ta hiqte shpejt, edhe para se testet të zbulonin se nuk ishte kancerogjene. Për t'u rikuperuar, ai zgjodhi Troian, afër Lisbonës, ku përplasja ndodhi atje në orët e para të së enjtes, 5 gusht, në të cilën Emilio u largua përgjithmonë nga jeta.

Kujtojmë se Michael Ballack, i cili aktualisht është 45 vjeç, ka dhjetë vjet që është i divorcuar.  Futbollisti u martua me Simone Lambe në vitin 2008, kur ishte lojtar i Chelseat dhe pas dhjetë vitesh lidhje, konkretisht që kur u njohën në një kafene në Kaiserlauten. Së bashku ata patën tre fëmijë (Louis, Emilio dhe Jordi), por ata u divorcuan në vitin 2012.

Michael Ballack fillon një lidhje të re, me një mikeshë

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013