LIVE UPDATES
Sport

Homazh për Brazilin 2002! Legjendat në Miami, Ronaldinho kundër Roberto Carlos, midis tyre edhe Vinicius Jr!

Madrileni është pretendimi kryesor i një takimi që miqtë e Roberto Carlos dhe miqtë e Ronaldinhos do të luajnë në Miami së bashku me më shumë yje.

18 Qershor 2022, 17:00 Nga DOSJA
Homazh për Brazilin 2002! Legjendat në Miami, Ronaldinho kundër

SHBA - Vetëm tre javë pasi u shpall kampion Europe me Real Madridin pikërisht me golin e tij, Vinicius Junior rikthehet në fushë. Do të jetë në Miami, duke filluar nga ora 18:30 me orën lokale (00:30 me orën europiane), në një ndeshje që mbledh legjenda të ndryshme të futbollit, si dhe personalitete të ndryshme të artit.

Takimi, emri reklamues i të cilit është ‘The Beautiful Game’, do të mbahet në Fort Lauderdale, pak kilometra larg Miami, në stadiumin DRV PNK, skena ku Inter Miami, ekipi i David Beckham, zhvillon lojërat e tij. Pikërisht, ish-lojtari anglez i është përkushtuar përgatitjes për këtë takim duke lehtësuar ambientet e tij.

Vinicius, i cili këtë javë ka qenë në gojën e të gjithëve për shkak të rinovimit të tij të ardhshëm me  Real Madridin deri në vitin 2026 ose 2027, do të luajë në skuadrën e drejtuar nga Ronaldinho, ish-lojtari i Barcelonës, kundër një tjetër legjende ‘los blancos’, si Roberto Carlos. Por Vini nuk do të jetë vetëm. Do të jenë edhe shokët e tij të skuadrës si Eder Militao, Marco Asensio  dhe Mariano.  Interesant është fakti se të dy po kalojnë disa ditë në kryeqytetin e Floridës. 

Por përveç prezencës së madrilènëve, në festën e pasdites së sotme, do të ketë edhe shumë emra të shquar. Ndeshja synon të jetë edhe një homazh për skuadrën braziliane, 20 vjet nga botërori në  Kore dhe Japoni në vitin 2002, ku do të mblidhen së bashku edhe lojtarë e ish-lojtarë, si Dybala, Cafú, Rivaldo, Arturo Vidal, Aldair, Leandro Barbosa, Pogba, Radamel Falcao, Higuita, Valderrama, Iván Zamorano, Lugano, Rafa Márquez, Osorio, Trezeguet, Matuidi, Frey, Nani, Kluivert, Deco, Roberto Assis, Evra, Fred, Zakaria, Amauri dhe këngëtarët Lunay dhe Blessd, ndër të tjera.

B.T (Dosja.al)

 

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë